Komunitní centrum Máj

Lokalita: součást projektu regenerace panelového sídliště Máj z 80. let 20. století
Zadání: novostavba Komunitního centra Máj pro služby sociální péče zaměřené na děti a mládež – mateřské centrum, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, středisko primární prevence, sociální poradenství, služebna městské policie.
Architektura: schodiště a ostatní komunikační a pobytové prostory na obvodě objektu na všech podlažích umožňují propojení budovy a veřejného prostoru. Náměstí je spojené se všemi podlažími až po hřiště na střeše. Vykonzolované stropní desky a ustoupení obvodového pláště vytvářejí přirozenou ochranu před přímým slunečním zářením a průchozí prostor s proměnlivou šířkou. Ochranná síť slouží jako podklad pro autochtonní opadavé popínavé rostliny s nízkými nároky na údržbu. Program pěti provozů se vstupy z různých stran a úrovní je umístěn do třech nadzemních podlaží s exteriérovým hřištěm a dvoupodlažního menšího objektu na střeše.
Konstrukce a technologie: zakládání na pilotách; železobetonový skelet; flexibilní členění interiérových prostor lehkými montovanými příčkami; železobetonové konstrukce exteriérových schodišť a pavlačí; ocelové konstrukce hřiště a přestřešení na obvodě; lité podlahy v interiéru i exteriéru, sportovní povrch hřiště na střeše; prosklené části z hliníkového fasádního systému, plné části opláštění z tahokovu; oplocení předzahrádky profilovým sklem.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch Michal Sulo, Ing. arch Miriam Lišková, Ing. arch Jozef Skokan; spoluautoři Ing. arch Peter Gajdarik, Ing. Jana Koropecká, Ing. arch Marian Dušinský

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*