Konference: Beton v architektuře 2013

Ostrava bude již v úterý 26. března 2013 hostit konferenci Beton v architektuře 2013.


Ostrava jako průmyslové město je spíše vnímáno jako centrum výroby oceli, avšak i zde se uplatňují stavby z betonu. Beton, který zmiňovanou ocel dost často schovává pod svým povrchem, se i v industriální éře uplatňoval jako konstrukční materiál, v dnešní době si současně získává sympatie i svojí pohledovostí….

Konference je určena pro všechny odborníky ze stavebnictví. Cílem organizátorů je nabídnout platformu pro setkání všech účastníků stavebnictví, architekty počínaje, přes stavební inženýry, konzultanty, zástupce stavebních firem, odborníky ze stavebnictví, studenty architektury a pozemního stavitelství konče.

Konference
Mezi oslovenými přednášející naleznete odborníky na beton, jakými jsou například šéfredaktorka časopisu BETON TKS Jana Margoldová [CZ], Davide Zampini [CH] vedoucí týmu pro vývoj produktů a konstrukčních trendů ze společnosti Cemex. Trendy v pohledových betonech představí Iveta Heczková [CZ]  z firmy RECKLI. Beton v kontextu industriálních památek přiblíží Petr Vorlík [CZ] z Fakulty architektury ČVUT v Praze. Rozvojové vize Dolní oblasti Vítkovic představí Petr Koudela. Na závěr odpoledního programu vystoupí polský architekt Robert Konieczny [PL] z ateliéru KWK Promes.

Komentovaná prohlídka plynojemu Gong
V rámci doprovodného programu budou mít účastníci konference možnost prohlédnout si bývalý plynojem, dnes multifunkční aulu Gong. Současně, pokud jste ještě neměli možnost navštívit retrospektivní výstavu Cesta – Josef Pleskot, budete mít jednu z posledních příležitostí, neboť výstava se očím veřejnosti uzavře s koncem března.

Konference Beton v architektuře v kontextu industriálních památek  proběhne zároveň jako vyvrcholení studentského workshopu, kdy studenti architektetury již budou mít za sebou několikadenní workshop, jehož tématem bude řešení části lokality Dolní oblasti Vítkovic. Role hlavního lektora workshopu se zhostí architekt Robert Konieczny z Polska. Ten patří k uznávaným architektům, kteří obstáli na domácí i mezinárodní scéně. Mezi úspěchy ateliéru KWK Promes patří například cena House of the Year 2006 udělenou časopisem World Architecture News, mezi nejnovější úspěchy pak přidal Robert Konieczny cenu KREATOR roku 2012 v soutěži Design Alive Award či Výroční cenu polského ministra kultury v oblasti architektury.

Těšíme se na Vás v Ostravě!
V případě zájmu zúčastnit se konference neváhejte a rezervujte si své místo včas! Vstup zdrama
Registrujte se ZDE.

Za organizátory,
občanské sdružení ARCH FOR PEOPLE

Beton v Architektuře 2013 [BvA 2013]
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*