Konference Městský architekt

Česká komora architektů (ČKA) srdečně zve na konferenci Městský architekt, na které se zaměříme na téma zcela zásadní: na pozici městského architekta a možnosti jeho uplatnění při rozvoji našich sídel.

KDY: 13. prosince 2016, od 9 hodin
KDE: přednáškový sál Národního technického muzea, Kostelní 42, Praha 7

Konference bude věnována pozici městského architekta, jíž se ČKA dlouhodobě věnuje a považuje ji za důležitý nástroj při rozvoji měst a obcí. Konferenci připravila Pracovní skupina ČKA pro urbanismus pod vedením Milana Košaře ve spolupráci se sekretářem Komory. Jednotlivé části programu se budou věnovat charakteristice pozice městského architekta v návaznosti na velikost měst a obcí a prezentaci pozitivních i negativních zkušeností s pozicí městského architekta, jež lze zobecnit.

I. Blok: Městské aglomerace a velká města
Blok bude věnován situaci a zkušenostem městských aglomerací a velkých měst, jako jsou na příklad Brno, Plzeň či Hradec Králové.

II. Blok: Města a městyse
Tato část bude věnována zkušenostem a praxi měst a městysů, jako jsou na příklad Chrudim, Ústí nad Orlicí a Litoměřice.

III. Blok: Panelová diskuse
Panelové diskuse se budou účastnit zástupci samospráv a za architekty např. Milan Košař, Václav Zuna a Stašek Žerava, kteří se problematice dlouhodobě za ČKA věnují a mají s pozicí architekta i osobní zkušenosti.

Na konferenci se prosím registrujte na emailu: iveta.konigsmarkova@cka.cc

Upevňování pozice městského architekta se Česká komora architektů dlouhodobě věnuje a v současnosti eviduje zhruba stovku městských či obecních architektů. K této problematice Komora rovněž nedávno aktualizovala manuál Městský architekt, který je k dispozici i na webových stránkách ČKA: https://www.cka.cz/cs/pro-verejnou-spravu/mestsky-architekt.

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*