Konference Šetrné budovy 2014

proběhne ve čtvrtek 25. září 2014 v pražské galerii MánesV programu konference se připravují tyto oblasti:

1. Udržitelný rozvoj měst
Ukážeme vám případovou studii rozvoje nového centra Prahy Radotín. K tématu vystoupí zástupci developera a správy města. V publiku uvítáme významný počet zástupců krajů, měst a obcí a už nyní se těšíme na diskusi.

2. Zadávání veřejných zakázek
MMR chystá nový zákon o zadávání veřejných zakázek a Akademii veřejných investic. Podíváme se na tyto aktivity a probereme zadávání na pasivní či nulový energetický standard, sociální zadávání nebo zadání v BIM.

3. Energetická efektivita a úspory energie – české cíle a podpora
Vláda chystá podporu úspor energie v budovách. Mluví se o 50-70 miliardách, které mají být alokovány především na renovace. Hrozí ale, že investice nebude stačit. O vývoji budeme diskutovat se zástupci MPO.

4. Nutná revoluce – Building Information Modeling
Chystáme jednu programovou osu zaměřenou na BIM, konkrétně na zadání zakázky v BIM, výhody a úskalí kolaborativního procesu výstavby, BIM modely stavebních výrobků a návazný facility management BIM projektů.

5. Starší komerční budovy: Jak dlouho budou prázdné?
Objem neobsazených kanceláří v Praze brzy přesáhne 15%. A bude hůř. Co potřebují starší budovy, aby mohly konkurovat těm novým? Rekonstrukci? Rebranding? Změnu funkce? Jak efektivně zastavit ztrátu hodnoty?

6. Inovace v pozemním stavitelství
Pro růst firem, zkvalitňování a zlevňování nové výstavby či rekonstrukcí jsou inovace klíčové. Nyní vybíráme ty nejzajímavější inovace, které v programu představíme.

7. Zahraniční inspirace
Jednáme se zástupci společnosti Foster & Partners, největší světové architektonické kanceláře, aby vyslala na konferenci dva zástupce. Jednáme s dalšími špičkovými odborníky. O jejich účasti budeme informovat.

Konferenci Šetrné budovy 2014 organizuje Česká rada pro šetrné budovy.
Akci již podpořili tito partneři:  VCES (generální partner), Cisco Systems (hlavní partner), Autodesk (odborný partner pro BIM), Skanska Facility (odborný partner pro FM), Armstrong Building Products, Len+K Architekti, Skanska, Výzkumný ústav pozemních staveb a Zumtobel Group (partneři).

Online registraci na konferenci bude otevřena od 14. července na www.setrnebudovy.cz
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*