Kontejnery k světu

Téměř čtyři desítky modulů a kontejnerů Touax se od 10. května objevily v českých ulicích. V rámci partnerství s akcí Kontejnery k světu, která probíhá v sedmi českých městech, mají nejen oživit veřejný prostor, ale i vzájemně propojit konkrétní města a městské části. Moduly se tak zhruba na měsíc promění v kavárny, galerie, knihovny, ale třeba i funkční kostel.


Na pražském Václavském náměstí, plzeňském náměstí Republiky, u Zpívající fontány v Mariánských Lázních, ale i na dalších desítkách míst můžete od 10. května potkat moduly Touax. Netradiční stavební technologie se totiž stala hlavním motivem projektu Kontejnery k světu, historicky největší kulturní akce v českém veřejném prostoru. V sedmi českých městech tak postupně zhruba na měsíc vyrostou modulové galerie, kavárny, čítárny, ale také rozhledna, kino či kostel. Všechna města budou navíc vzájemně propojena velkoplošnými obrazovkami. Cílem projektu je spojit lidi při nejrůznějších aktivitách a přivést život zpět do ulic.

„Z modulů dnes běžně stavíme designové mateřské školky, prodejny nebo kanceláře, takže není důvod, proč by z nich nemohly být také kavárny nebo galerie. Díky své variabilitě a jednoduché realizaci jsou moduly pro podobné aktivity přímo stvořené. Účastí na projektu Kontejnery k světu chceme zároveň vyvrátit mýtus, že jsou moduly vhodné maximálně pro zahraniční dělníky na stavbách,“ vysvětluje marketingový ředitel Touaxu Jan Petr.

Více než polovina zapůjčených modulů o rozměrech 2,4 x 6 x 2,8 metrů byla speciálně upravena tak, aby odpovídala záměrům pořadatelů ze sdružení K světu. Na dvou místech v Praze a jednom v Plzni z nich budou navíc vytvořeny skupinové sestavy. Jedním z vystavených modulů bude i kancelářský showroom, který na letošních Stavebních veletrzích v Brně získal ocenění Zlatá medaile IBF v kategorii Design.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*