Kopřivnice

Fotogalerie ke článku (7)

Celá fotogalerie (7)

Novostavba rodinného domu
Místo stavby: Kopřivnice
Stavebník: Kateřina a René Lakomí
Projektant: Kamil Mrva
Dodavatel: Dodavatelský systém
Začátek realizace: duben 2002
Obytná plocha rodinného domu: 86,4 m2
Zastavěná plocha celkem: 120,4 m2
Obestavěný prostor: 469,5 m3
Užitková plocha: 116,8 m2
Druh vytápění: plyn s ohřevem teplé vody, podlahové topení, radiátory
Spotřeba tepla předpokládaná: 36 MWh/rok
Cena za 1m3: 4050 Kč
Cena celkem: 1 900 000 Kč

Autorská zpráva
Novostavba se nachází v mírně svažitém terénu. Jedná se o přízemní dům na půdorysu podlouhlého obdélníku, připomínající klasickou zástavbu dřívějších rodinných domů v daném regionu.
Společenská část domu obsahuje vstup — závětří s přístřeškem pro auto, zádveří s šatnou, wc s umývátkem, obývací prostor s kuchyňským koutem a sklad s technickým zázemím domu. V klidové části domu jsou ložnice rodičů s šatnou, koupelna a dva dětské pokoje s mezipatrem.
Vnější charakter domu je navržen z přírodního materiálu: režné cihelné zdivo, dřevěný obklad, s kombinací moderního zasklení. Z jižní strany je obývací prostor rozšířen směrem do exteriéru lehkou dřevěnou terasou. Dům je zastřešen pultovou střechou, částečně kopírující současný prostor daného území.
Technický popis
Základová deska a základové pásy jsou z prostého betonu B15. Obvodové zdi a vnitřní příčky nástavby jsou z bloků Porotherm, na vnitřní straně s povrchovou úpravou omítkou. Obvodové vnější stěny (zdi) jsou opatřeny tepelnou izolací s odvětrávanou mezerou, a lícovou venkovní cihlou (Klinker — Fleur De Tilleul). Vodorovné a šikmé konstrukce jsou řešeny pomocí dřevěných trámů, tepelné izolace Rockwool, dřevěného obložení a příp. omítky.
Střešní konstrukce objektu je z dřevěných krokví, uložených na pozednicích. V obývacím prostoru jsou dřevěné podpírající kleštiny, v klidové části domu vaznice. Střešní krytina Rannila je uložena na dřevěných latích.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*