Kostel sv. Alžběty ve Svatém Poli má opravenou fasádu i střechu

Rekonstrukce, která se uskutečnila v uplynulých třech letech, stála přes pět milionů korun.

Svaté Pole (Příbramsko) 6. listopadu (ČTK) – Kostel sv. Alžběty ve Svatém Poli na Příbramsku má opravenou fasádu, střechu i věž. Jeho rekonstrukce, která se uskutečnila v uplynulých třech letech, stála přes pět milionů korun. Přispěl na ni stát, Evropská unie, kraj, církev, obce i farníci, sdělil dnes ČTK mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora.

  

U příležitosti dokončení oprav se v neděli 8. listopadu uskuteční slavnostní mše, kterou bude sloužit kardinál Miloslav Vlk.

  

Kostel sv. Alžběty byl v havarijním stavu. Měl na několika místech poškozený krov, dřevěné části nad lodí a presbytářem napadla dřevokazná houba. Západní průčelí budovy mělo zničenou omítku. Kolem objektu proto stálo 15 let ochranné lešení. Církev se v minulosti pokusila několikrát jeho opravu zajistit, získané peníze ale na větší rekonstrukci nikdy nestačily.

   

Opravit fasádu, střechu a věž kostela se podařilo až nyní. Pomohli při tom i farníci ze Svatého Pole a okolí a místní firmy. Na kostele odpracovali hodně brigádnických hodin a vybrali na něj mezi sebou téměř půl milionu korun.

  

První zmínka o obci Svaté Pole pochází z roku 1352. Pod zdejší farnost původně spadala i nedaleká Dobříš.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 6. 11. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*