Kotelna Park – fáze II.

Radlické údolí bylo odjakživa považováno za významnou průmyslovou část Prahy 5. Firma Walter zde po dobu téměř 100 let ve své továrně vyvíjela a vyráběla postupně motocykly, automobily,a nakonec letecké motory. Tato část Prahy se dnes mění k nepoznání.

Především díky developerským projektům zde vzniká další důležitý administrativní boulevard táhnoucí se od dvou budov centrály ČSOB směrem k Jinonicím. Jednou ze staveb, která přispívá k zatraktivnění lokality, patří i projekt Kotelna Park Fáze II, jehož výstavbu zajišťuje česká developerská skupina Red Group. Nová budova navazuje na stavbu administrativní budovy Fáze I, která v roce 2017 získala titul Stavba Roku. Fáze I byla vybudována v těsné blízkosti výrazné dominanty Radlického údolí – 120 metrů vysokého komína. Ten býval součástí staveb zajišťujících vytápění celé oblasti a v současné době čeká na svůj druhý dech. 

Návrh stavby nazvané Kotelna Park Fáze II pochází z dílny architektů Chapman Taylor. Dominantním aspektem je prosklená fasáda tvořena zaoblenými křivkami, díky kterým budova působí elegantně a prostory jsou velice světlé. Cílem developera bylo navržení ekologicky šetrné budovy zaměřující se na nízkou spotřebu energie, vzdušný interiér, inspirativní kancelářské prostory a příjemné pracovní prostředí obklopené zelení.
Budova disponuje dostatkem parkovacích stání pro budoucí uživatele. Design interiéru společných prostor se nese ve znamení kontrastu pohledového betonu a přírodních materiálů. Ve velké míře je použito exotické dřevo Iroko, především v prostorech vstupní recepce a výtahových lobby.
Na ploše šesti nadzemních podlaží se nachází téměř 12 000 m2 kancelářských prostor třídy „A“. Dle kategorizace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) má Kotelna Park Fáze II před-certifikaci jako „Velmi dobrá“. Prosklená fasáda nabízí dostatek přirozeného denního světla. Výměnu vzduchu zajišťují moderní vzduchotechnické jednotky s dvojitou filtrací, které jsou i s nasáváním umístěny na střeše objektu. Toto řešení zajišťuje vysokou čistotu vzduchu ve všech prostorách budovy. Pro zvýšení komfortu nájemců jsou v celé budově k dispozici otevíratelná okna, externí žaluzie a venkovní terasy umístěné ve všech podlažích.
Jedním z největších pozitiv budovy je rozlehlý zelený park za budovou. Díky svažitému terénu je umístěn o několik metrů výše nad rušnou Radlickou ulici, od které ho chrání také samotná budova. 

Projekt na stránkách ateliéru Chapman & Taylor
www.kotelnapark.cz

tisková zpráva, Stavbaweb
zdroj foto: Red Group

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*