Kraj vypsal tendr na přestavbu náchodské nemocnice za 875 mil. Kč

Hradec Králové duben (ČTK) – Královéhradecký kraj vypsal soutěž na první etapu modernizace a dostavby Oblastní nemocnice v Náchodě za odhadovanou cenu 875 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Zájemci mají své nabídky podat do 18. května. ČTK to dnes zjistila z dnes zveřejněných údajů na portálu veřejných zakázek. Podle dřívějších sdělení hejtmanství by vlastní stavba měla začít letos na podzim. Hotová by podle zadávacích podmínek měla být za 27 měsíců.


Předmětem zakázky jsou stavební práce a související dodávky zdravotnické techniky pro operační sály. Dostavba bude probíhat v dolním areálu nemocnice za plného provozu nemocnice. Část peněz chce kraj získat z evropských dotací.

Projekt počítá se stavbou čtyř nových budov, ve kterých bude k dispozici několik operačních sálů, téměř dvě desítky specializovaných vyšetřoven a pracovišť a také více než 180 lůžek pro pacienty. Část peněz chce kraj získat z evropských dotací.

Oblastní nemocnice Náchod je po hradecké státní fakultní nemocnici největším zdravotnickým zařízením v kraji. V rámci své spádové oblasti slouží v některých oborech přes 150.000 lidem a na svých odděleních má 650 lůžek. "Je klíčovým zdravotnickým zařízením v regionu a modernizaci rozhodně potřebuje," uvedl dříve hejtman Lubomír Franc.

Některé stávající budovy náchodské nemocnice jsou ve špatném stavu, o rekonstrukci celého areálu se hovořilo několik let. Práce začaly vloni v létě, kdy stavbaři zbourali objekty ředitelství a infekčního oddělení.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu dostavby areálu oblastní nemocnice v Náchodě je ateliér
Helika.


vizualizace: Helika
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*