kruh: Jiná optika

Od března do prosince, převážně první čtvrtky v měsíci od 19.30, se v Praze představí významní architekti(ky), historici(čky) a teoretici(čky).
Cyklus Jiná optika tvoří přednáškové večery s následnou diskuzí. Cílem je obohacení naší scény o pohled významných představitelů světové architektury jak v rovině teoretické, tak i praktické. Projekt je určen široké veřejnosti, odborné i laické. 

Pro rok 2017 bylo vybráno několik inovativních architektů, kteří přináší jiný pohled na architekturu. Velké množství obrázků a dat v současném světě a neschopnost orientace v přehršli informací platí i pro oblast architektury. Najít jedinečný pohled, který nekopíruje vzory je právě kurátorským posláním KRUHU, který takto již 15 let české široké veřejnosti i odbornému publiku zprostředkovává to nejlepší z české, evropské i mimoevropské architektury. Po cyklech Architektky, spolupráci s prestižní švýcarskou ETH a po francouzské architektuře nyní KRUH představuje výběr jiných pohledů na architekturu – osobitých, tvůrčích a jedinečných, a to bez ohledu na zemi původu. Vedle progresivní portugalské architektky Inês Lobo ukazuje i řecký imaginativní až vizionářský pohled architekta a teoretika Aristide Antonase. Vedle individualistické optiky německého architekta,  pohled britský, vycházející z jednoduchosti, vstřícnosti a pragmatičnosti.

Březen
Čt 1/3/2017 / Jonathan Sergison / Sergison Bates architects

Duben
Čt 6/4/2017 / Éric Lapierre

Květen
Čt 4/5/2017 / Christ & Gantenbein

Červen
Čt 1/6/2017 / Inês Lobo (v jednání)

Pořádá kruh
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*