KRUH – Joseph Schwartz

Jak souvisí konstrukce a umění ukáže významný představitel strukturální architektury Joseph Schwartz. Představí stavby vzniklé ve spolupráci s architektem Christianem Kerezem.

První říjnová přednáška o architektuře z nového cyklu Konstrukce!  pořádaného spolkem KRUH představí švýcarského statika a emeritního profesora strukturálního navrhování Josepha Schwartze, který působil od roku 2008 na univerzitě ETH Curych až do letoška. Joseph Schwartz připomene počátky spolupráce s renomovaným architektem Christianem Kerezem a podrobněji se zaměří na stavby vzniklé během několika posledních let.

Joseph Schwartz vystoupil poprvé v roce 2014 a jeho přednáška měla velký ohlas. Ukázal, jak je důležitá spolupráce architekta a statika již v počátcích stavby a jak tento postup vede k výjimečným architektonickým počinům, což je např. vidět na stavbě školy v Leutschenbachu u Zurichu.” říká k první podzimní přednášce o architektuře spolku KRUH jeho zakladatelka a kurátorka Marcela Steinbachová.

V přednášce sbude spoluautor výrazných staveb na území Švýcarska tematizovat navrhování konstrukcí a reflexi aktuálních tendencí ve švýcarské architektuře. Joseph Schwartz poukáže na konkrétní příklady – jak vznikají stavby, u nichž nerozeznáme, zda byla první architektova myšlenka nebo konstrukční návrh. Publikum se dozví o aktuálním vývoji a pokroku vědy v navrhování konstrukcí. Po krátkém přehledu známých staveb se bude podrobněji věnovat nejnovějším projektům, například – bahrajnskému pavilonu v Dubaji a čínskému mostu v Nanjingu, které navrhoval architekt Christian Kerez v úzké spolupráci právě s Josephem Schwartzem.
 
Přednáška Josepha Schwartze se uskuteční ve čtvrtek 5. října 2023 od 19h30 v CAMP Praha. Základní vstupné na akci je 140 Kč a za zvýhodněnou cenu pro studenty nebo seniory za 120 Kč. Vstupenky lze zakoupit v síti GoOut. Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce.

Více informací na KRUH.

Tisková zpráva, upraveno a kráceno

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*