Budova pro stavbu, konstrukci a výzkum raketoplánů, satelitů a dalších kosmických letů nesmí určitě vypadat jako objekty jejího výzkumu. Ale přesto na ně může odkazovat. To byly konstrukční principy kolínských architektů kister scheithauer gross (ksg), jejichž „vesmírná stanice“ byla Německým centrem pro letectví a kosmonautiku (DLR) otevřena v Brémách koncem srpna 2011.
Návrh dvoupatrové laboratorní budovy DLR začal už roku 2008. Novostavba vznikla na čtvercovém půdorysu a je v horním patře spojená štíhlým můstkem se stávající budovou DLR. Nová budova má zhruba 3300 m2 a slouží testování výzkumných satelitů a vývoji řídicích systémů pro vesmírné lety.
Uzavřený kubus jen s několika okenními otvory má vnější fasádu z ochranných raketoplánových dlaždic. Dlaždice 20×20 cm byly na budově sestaveny v síťovém vzoru, takže vznikla jakási krystalická plocha. Úzká štěrbina v soklu budovy přebírá modrým světelným páskem korporátní barvu DLR.
Navzdory vysokých bezpečnostním opatřením mohou návštěvníci projít okružní chodbou v horním patře a podívat se do vybraných částí a kanceláří laboratoří.
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…
Velmi pěkné ale pro člověka pracujícího rukama nedostupné.