Oproti studii bylo dotvořeno architektonické řešení nádvoří, které je společným autorským výstupem s architekty z ateliéru AND, s.r.o, jenž byli součástí týmu v projekční fázi. Protože se původní řešení nedochovalo, bylo nádvoří řešeno minimalisticky a funkčně s ohledem na zachování a podpoření harmonického vizuálního působení spolu s budovami hospitálu, kterým dává tomuto konceptu řešení vyniknout. I ostatní plochy exteriéru byly řešeny jako jednoduché funkční celky, které jsou esteticky zcela podřízeny dominantní architektuře hospitálu. Vedle obnovy zahrady je připravena i programová náplň pro využití zahrady. Obnoveno bylo i hospodářské zázemí zahrady včetně skleníků. Návštěvnost před obnovou byla 39 000 lidí, po obnově je návštěvnost 141 000 lidí za rok.
Autorská zpráva
O rekonstrukci Kuksu už jsme psali zde
Autoři: Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D., Ing. Kamila
Krejčiříková, Ph.D., Ing. arch. Vratislav Danda, Ing. arch. Jaromír Kosnar,
Ing. arch. Radovan Kupka, Ing. arch. Josef Klika
Za zbourání a přesunutí kulturní památky a zničení panoramatu s Vyšehradem chráněným Unescem, by SŽ měla být potrestána.
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…