Kultivace veřejného prostoru mezi obchodními domy v Ústí nad Labem

(ČTK) – Ústecká radnice udělila v architektonické soutěži na úpravu centra města mezi obchodními domy dvěma návrhům první místo. První místo bylo uděleno týmům Marie Hlavaté a Marka Přibyla.


Prostor řešený architektonicko-urbanistickou studií
Ústí ocenilo návrhy na úpravu centra města mezi obchodními domy

Návrhy uvidí veřejnost na výstavě v muzeu, v anketě se k nim budou moci lidé vyjádřit. ČTK o tom v pátek 13. února informovala mluvčí radnice Romana Macová.

Soutěž má najít využití prostoru mezi obchodními domy Forum a Labe, kde je nyní pouze pár laviček a několik stánků trhovců. Návrhy řešily funkční a prostorové uspořádání, umístění mobiliáře i osvětlení.

První místo udělila komise složená z odborníků i laiků Marii Hlavaté a Marku Přikrylovi, jejich týmy architektů dostanou shodně 80.000 korun. Město odmění částkou 40.000 korun i ateliér KM(O) – Kilometrezero, který skončil na třetím místě. Odměnu 15.000 a 5000 korun od města dostanou ještě další dva návrhy.

V městském muzeum bude vernisáží 3. března zahájena výstava všech soutěžních návrhů. Potrvá do 29. března, v rámci ankety budou lidé moci ohodnotit všech pět oceněných návrhů podle čtyř kritérií – flexibilita návrhu, celkové řešení prostoru, ekonomičnost a originalita. O tom, zda se město bude některým z návrhů skutečně řídit, rozhodne radnice později.

Doplněno Stavbaweb:
• 1. místo
Účastník: Ing. Marie Hlavatá // Autor: Ing. arch. Josef Hlavatý, Ing. arch. Lenka Hlavatá
1. místo
Účastník: Ing. arch. MgA. Marek Přikryl // Autor: Ing. arch. Martin Prokš, MgA. Filip Kotlář
Další oceněné návrhy a hodnocení poroty najdete na stránkách ČKA ZDE.

Výstava, cena veřejnosti
Dne 3. 3. 2015 v 16:00 bude v Muzeu města Ústí nad Labem vernisáží zahájena výstava všech soutěžních návrhů. Výstava bude trvat do 29. 3. 2015. Součástí výstavy bude anketa určená pro laickou veřejnost, ve které bude možnost ohodnotit pět oceněných návrhů dle čtyř kritérií – flexibilita návrhu, celkové řešení prostoru, ekonomičnost a originalita. Anketa bude zveřejněna v době trvání výstavy na webových stránkách města. K soutěži bude dále vydán katalog všech doručených návrhů s komentářem odborné poroty.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*