Kulturně-komunitní centrum Koruna

(ČTK) – Na místě bourané staré hasičské zbrojnice v pražském Radotíně by do poloviny příštího roku měla vyrůst multifunkční budova za 90,6 milionu korun. Bude v ní policejní služebna, zázemí pro základní uměleckou školu, kulturní středisko a nové komunitní centrum s domem na půl cesty. ČTK to řekl starosta Prahy 16 Karel Hanzlík (ODS). Většinu nákladů zaplatí magistrát nebo půjde z evropských dotací. Radnice plánuje také celkovou proměnu centra městské části.

Radnice nedávno vybrala stavebníka, kterým je společnost Albet stavební, a stavbu na náměstí Osvoboditelů mu předala. Začala demolice staré zbrojnice, hasiči se přestěhovali do nové, která byla dokončena loni.

Plánovaná budova bude mít podle Hanzlíka čtyři využití. První dvě budou zaplacena z peněz magistrátu. Jde jednak o novou služebnu republikové policie, která se z periferie městské části přemístí do centra. „To je výhodné i z hlediska bezpečnost,“ řekl starosta. Kromě toho si magistrát zaplatí nové zázemí pro základní uměleckou školu, kterou zřizuje.

V druhém křídle budovy budou dvě zařízení městské části, která bude jejich vybudování z 80 až 90 procent financovat penězi z pražského operačního programu Praha pól růstu. V části křídla vznikne zázemí pro sousední kulturní centrum U Koruny, které bude s novou stavbou propojeno. Radnice podle Hanzlíka počítá s vybudováním kavárny a zřejmě i informačního centra.

Druhým projektem radnice je komunitní centrum a dům na půl cesty. Centrum bude určeno pro všechny věkové skupiny, v plánu jsou i startovací byty určené například mladým lidem, kteří se angažují v kulturním životě městské části.

Kromě toho plánuje vedení radnice v dalších letech další úpravy v oblasti náměstí Osvoboditelů. V plánu je stavba nové radnice s odhadovanými náklady 130 milionů korun na místě bývalé výtopny. Ve spolupráci s developerem má vzniknout také přes 20 metrů široká třída s obchody a službami nebo bytové domy.

Doplněno Stavbaweb:
Popis projektu najdete na stránkách Městské části Praha 16 ZDE, v novinách Prahy 16 ZDE.
Kulturně-komunitní centrum Koruna je součástí projektu Nové centrum Radotín.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*