Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm získalo dotaci na stavbu

(ČTK) – Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku získal padesátimilionovou evropskou dotaci na stavbu kulturního centra. ČTK to sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Předpokládaná cena stavby je 203 milionů korun včetně DPH.

Dotace je určena na pasivní standard budovy, která bude splňovat přísná kritéria energetických úspor. „Na tuto zprávu jsme čekali opravdu dlouho. Od zprostředkovatele jsme se dozvěděli, že jako město jsme získali dotaci na pasivní standard budovy ve výši 50 milionů včetně DPH. Je to další kousek do mozaiky, kterou postupně skládáme. Finálním cílem je postavení kulturního centra,“ uvedl starosta Radim Holiš (ANO).

Město nyní vybírá dodavatele stavby, veřejná zakázka by měla být vyhodnocena na konci května. „Zastupitelstvo města bude svoláno na 30. června a do té doby budeme mít zpracovány veškeré materiály tak, abychom byli připraveni na rozhodnutí zastupitelstva města,“ uvedl Holiš.

Stavba je naplánována na 16 měsíců, začít by měla 1. července. „Již před pěti lety jsme začali plánovat stavbu kulturního centra a měli jsme za úkol hledat dotace na jeho výstavbu. Dotace na pasivní standard budovy byla prakticky jediná, která mohla přinést větší objem peněz. Bylo mnoho odpůrců proti budování kulturního centra v pasivním energetickém standardu. Jsem moc rád, že jsme neuhnuli a pokračovali tímto směrem. Nyní nám 50 milionů korun pomůže pokrýt náklady stavby a zároveň budeme mít ve městě moderní veřejnou stavbu, která navíc půjde příkladem ostatním v plnění energetických nároků,“ uvedl místostarosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Město s 16.000 obyvateli chce letos investovat rekordních 281 milionů korun, největší akcí bude právě stavba víceúčelového kulturního centra. Loni mělo město v rozpočtu na investice vyčleněno 105 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Architektonickou soutěž v roce 2016 vyhrála brněnská společnost Archteam.
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Související články:
Nové kulturní centrum v Rožnově  16.3.2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*