Kutil junior

V rámci obrody řemesel chce HELUZ přitáhnout předškoláky i žáky ZŠ k tvorbě rukama
Společnost HELUZ cihlářský průmysl začala podporovat projekt polytechnické výchovy dětí Kutil Junior, kterou zaštiťuje spolek Šikovné děti. Spolupráce má nejen materiální podobu, ale například během největšího agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích (22.-27. srpna) poskytne HELUZ zázemí pro organizaci workshopů a dílen pro malé kutily v prostorách svého ukázkového pasivního domu Triumf přímo na českobudějovickém výstavišti.

Kroužek Kutil Junior vznikl z důvodu absence technicky zaměřených kroužků ve školách a klade si za cíl  přivést děti k činnostem, které dnes již běžně nemohou provozovat v dílnách s tatínky nebo dědečky, a které je, především na prvním stupni, velmi baví. Kroužek má děti naučit, že mnoho věcí si může člověk vyrobit sám a že mu to dokonce přináší větší uspokojení, než když si je koupí.

„Děti se naučí rozeznávat jednotlivé druhy nářadí a postupně se všemi pracovat. Při realizaci samostatných projektů se seznamují i s různými druhy materiálů. Náročnost projektů se s nabytými zkušenostmi stále zvyšuje tak, aby byly děti motivovány v práci pokračovat a neustále se zlepšovat. Za toto úsilí jsou odměněny nejen dokončenými výrobky, ale také „výučními listy“, představuje projekt volnočasové aktivity Ing. Šárka Poláčková ze spolku Šikovné děti.

Společnost pro potřeby kroužku poskytla např. 100 ks stavebnic HELUZ, která je v podstatě miniaturou stavebního systému, takže si v menším měřítku děti mohou z opravdových cihliček po namíchání skutečné malty postavit svůj první malý dům.

„Zábava a vyplnění volného času dětí se „smrskla“ do formátu mobilu nebo tabletu, manuální zručnost a láska ke konkrétnímu koníčku se ztrácí. Tím trpí i pověst řemesla samotného a i rodiče si myslí, že pracovat rukama je něco hanebného. Věříme, že projekt Kutil Junior může dětem ukázat, že pracovat a vytvořit něco hmatatelného, pěkného, třeba malý domeček, který si odnesou domů, může být větší zábava, než sedět u televize nebo tabletu a hrát hry. Chceme se připojit k obrodě řemesel a přitáhnout předškoláky i žáky základních škol k tvorbě rukama. Projekt pro děti zejména na prvním stupni základních škol nám krásně zapadá do našeho konceptu podpory polytechnické výchovy na všech úrovních. Jsme např. dlouholetým partnerem soutěže učňovských řemesel SKILL a za podpory partnerů jsme připravili interaktivní vzdělávací pomůcku Stawebnice pro učňovské a středoškolské obory ve stavebnictví,“ uvedla Andrea Stejskalová, manažerka marketingu společnosti HELUZ.
tisková zpráva

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    To je ta dobrá cesta, jak získat kluky (nebo holky) pro zednické řemeslo, jít jim naproti. Já se díky MERKURu stal konstruktérem, a jsem jím v podstatě po celý život, neb mne to baví. LEGO už se pokazilo, je spíš pro nesmyslné stroje, zejména válečné. Taková pitomost, zrovna jako ty PC hry, jak zabít, jak dobýt, jak zbořit. Tvůrci takových programů patří do ústavu pro postižené (duševně). Copak komerce a podporování lidské skryté agresivity nutně patří dohromady? OSN v tomto směru určitě nedělá vůbec nic! Spíše by měli podporovat rodinu jako základ světa, ale ideální model JEN 2 děti. Hlavně v Africe a jihovýchodní Asii!! Jinak svět zahyne pod tlakem přebytečných miliard lidí, kteří vycucají planetu ze všech zdrojů. Už dnes je stav nevratný (moře, potravinové řetězce, zvěř Afriky a Asie, ropa, pitná voda, plodná půda, pralesy, ledovce jako zdroj vody pro 3 mld lidí a ještě deset oblastí činnosti ničitele planety – idiotičtí lidé).

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*