Kutná Hora nabízí znovu k prodeji objekt bývalého cukrovaru

Fotogalerie ke článku (1)

Cukrovar v Kutné Hoře (zdroj Kutnohorský deník)

Cukrovar v Kutné Hoře (zdroj Kutnohorský deník)
Celá fotogalerie (1)

V objektu by měl vzniknout hotel nebo byty.

Kutná Hora stále hledá zájemce o areál bývalého cukrovaru. V prvním kole soutěže na prodej historického objektu starého přes 100 let se nikdo nepřihlásil. Radní proto snížili cenu asi o 15 procent na 25,3 milionu korun, řekl dnes novinářům starosta Ivo Šalátek.

"Zájemci jsou, ale nabídku nepodali. Uvidíme, když půjdeme malinko s cenou dolů, jestli se kvalitní investor objeví," dodal starosta. Pod 25 milionů korun ale podle něj město jít nechce.

V objektu by měl vzniknout hotel nebo byty. V současnosti je v něm 14 obydlených bytů. Šest nájemníků má ale kvůli dluhům výpověď a město je přestěhuje na ubytovnu, jeden nájemník se musí vystěhovat bez náhrady. Zbývajícím sedmi nájemníkům, kteří smluvní povinnosti vůči městu dodržují, radnice přidělí jiné byty.

Odhadní cena domu je podle starosty asi 12 milionů korun. Město ho chce ale prodat bez nájemníků, proto cenu zvýšilo původně na 29 milionů korun.

Nedávno se městu podařilo najít zájemce o historický komplex Kouřimské brány. Za komplex secesních a barokních budov, gotické věže a části bývalých hradeb nabídl 11,5 milionu korun, tedy o milion korun víc, než město původně požadovalo. V areálu by měl vzniknout hotel a byty. Náklady na rekonstrukci se odhadují zhruba na 100 milionů korun.

Zdroj: Zpráva ČTK 30.1.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*