Kvůli novému územnímu plánu zřídí magistrát dvě komise

Projekt zeleného pásu má za cíl vytvořit plochy zeleně při vnitřním okraji hranice hlavního města.


Hned dvě komise, které budou řešit otázky týkající se nového územního plánu, zřídí rada hlavního města. Novináře o tom informoval radní Martin Langmajer (ODS). Koordinační komise bude řešit území, která spadají pod Středočeský kraj, další komise se bude zabývat zeleným pásem okolo Prahy.

Projekt zeleného pásu má za cíl vytvořit plochy zeleně při vnitřním okraji hranice hlavního města. „Má tvořit protiváhu současnému, silně urbanizovanému prostoru centra města a nové výstavbě v okrajových částech Prahy,“ vysvětlil Langmajer. Na zemědělské půdě by měly být vysázeny stromy, některá území by se měla změnit v luční porosty, mokřady a vodní plochy. Zásadním problémem je otázka vlastnictví pozemků.

„Do současnosti bylo realizováno zhruba 420 000 metrů čtverečních nových ploch zeleně, především na území Dolních Počernic, Kbel, Satalic, Kolovrat a Šeberova,“ dodal radní. Návrhy na změny orné půdy na zeleň se týkají dalších 4,5 milionu čtverečních metrů. Jde o území v Březiněvsi, Třeboradicích, Běchovicích nebo Suchdole.

Hlavní město i Středočeský kraj mají být zastoupeny v komisi, která bude řešit pozemky, které spadají do kompetence Středočeského kraje, ale patří i do širšího okolí pražského regionu. V novém územním plánu je pak nutné se zabývat i vztahy s obcemi, které s Prahou sousedí. Předsedou obou komisí bude Langmajer.

Zdroj:Zpráva ČTK 29.4.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*