Laminátové podlahy Wineo nově s nátěrem Aqua-Stop

Laminátové podlahy Wineo mohou nyní, obrazně řečeno, roztáhnout křídla a vydat se i do vlhkých koupelen, troufnout si na vyteklou myčku nebo přelitý květináč. Tyto typické nehody v domácnosti už nejsou handicapem při rozhodování o vhodnosti laminátové podlahy, protože kolekce německé značky Wineo začaly být standardně ošetřovány povrchovým nátěrem Aqua-Stop, který laminátovou krytinu, respektive spoje lamel, před průnikem vody a vlhkosti stoprocentně ochrání. Technologie Aqua-Stop dělá z laminátů Wineo voděodolnou krytinu.

Samotný povrch laminátových krytin je vůči vodě a vlhkosti odolný, riziko však představují spoje mezi lamelami, kudy dokáže voda proniknout a poškodit vnitřní nosnou HDF desku. Ta nabobtná a tím se zničí celá krytina. Dosud výrobci chránili spoje laminátových krytin např. voskovou impregnací a nosnou desku dělali ze speciálního materiálu s nižší nasákavostí, což dokázalo krytinu v řádu hodin ochránit, jinými slovy zkázu pouze na čas oddálit. Na rozdíl od toho je Aqua-Stop speciální povrchová úprava bočních spojů, která tuto ochranu laminátovým krytinám poskytuje absolutně a dlouhodobě.„Aqua-Stopem jsou opatřeny kolekce laminátových podlah Wineo vyrobené od ledna letošního roku. Není to žádná příplatková výbava, ale standard laminátů Wineo,“ říká Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi, která k nám německou značku Wineo dováží.

Dosud pro všechny laminátové podlahy obecně platilo, že nepatří do vlhkých prostor, s Aqua-Stopem lze laminátovou krytinu Wineo položit i do koupelny nebo wellness. „Neočekávám, že by teď nastala éra laminátů v koupelně, ale nová ochrana Aqua-Stop zabrání škodám při běžných nehodách v domácnosti,“ poznamenává k nové technologii Milan Mrkáček.

Kolekce Wineo 300 a 500 nabízejí klasiku i vzhled vyšisovaného bednění
Nejnovější laminátové kolekce Wineo 300 a Wineo 500 (ta nabízí různé délky lamel) zahrnují množství klasických i extravagantních „dřevěných“ dekorů s různou povrchovou strukturou pro stylové bydlení. Reálnost vzhledu dřeva u některých dekorů kolekce Wineo 500 dotvářejí V-drážky. Na jedné straně to je směs tradičních dekorů dubu, třešně či ořechu, na straně druhé je vyvažují kreativní vzory, jako jsou např. retro dekor Wineo Okami nebo staré opotřebované pražce dekoru Borovice Ascona Grey, které vnášejí do interiéru rustikální styl. Bílo-šedivý dekor Wineo Lumber White byl zase inspirován stavebním bedněním vyšisovaným působením cementu. Pro obě kolekce pak platí, že se skvěle hodí do soukromých i komerčních interiérů (zátěžová třída 31 a 32), zámkový spoj Logitec garantuje přesnou a pevnou pokládku. Zákazník má také možnost volby krytiny s integrovanou protihlukovou podložkou Sound-Protect Eco. Vysoce odolné laminátové podlahy Wineo s antistatickým povrchem se snadno udržují a jsou kompatibilní s podlahovým topným systémem.

Laminátové podlahy německé značky Wineo vyrábí rodinná firma s letitou tradicí. Jedná se o jedny z prvních laminátových podlah na evropském trhu, jejich výroba probíhá za přísných ekologických podmínek, což potvrzují získané certifikáty.

Více na www.kpp.cz

podle podkladů společnosti Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*