Landscape exchange #2 // Studio Vulkan (CH): Infrastructure

KDY: ve čtvrtek 26. března,  19:00 až 21:00 hod

Ve druhé přednášce série Landscape Exchange se představí švýcarská krajinářská architektka a urbanistka Robin Winogrond, spoluzakladatelka curyšského ateliéru Studio Vulkan Landschaftsarchitektur. V současnosti také působí na Harvard Graduate School of Design.

Studio Vulkan je mezioborový ateliér spojující krajinářskou architekturu a urbanismus s lokální tradicí. Rostoucí tlak na krajinu i veřejný prostor se studio snaží přijmout a využít jako hnací sílu pro vývoj nových řešení. Prověřují možnosti krajiny ve velkém i malém měřítku, ve fyzickém i sociálním kontextu, zpochybňují jeho atmosférické a experimentální možnosti. V rámci přednášky představí několik projektů, jejichž společným tématem je uvažování o infrastruktuře jako o prostoru.

Akce vzniká ve spolupráci galerie Norma space a CAMP Praha, netradičně formou online streamu na CAMPUJ.ONLINE.
Přednáška je v angličtině, tlumočení do češtiny je zajištěno. 
___

Landscape Exchange je nová série veřejných přednášek a diskuzí zaměřených na sdílení znalostí o krajině v kontextu architektury, dopravy, městské politiky a výzkumu. Galerie Norma space zve do Prahy pět švýcarských odborníků (architektů, projektantů a výzkumníků), kteří se účastní veřejného dialogu na tato témata.
S podporou Swiss Arts Council Pro Helvetia, Ministerstva Kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*