Lasagneria

Bistro specializující se na italské lasagne se nachází v Korunní ulici na Královských Vinohradech v Praze. Prostor, ve kterém dříve byla prodejna potravin, je charakteristický svými velkými výlohami a prosvětleným interiérem.
Veškeré složky lasagni jsou připravovány přímo v bistru, a to jednak v kuchyni propojené s prostorem restaurace a také přímo na pultu, který tvoří ústřední prvek bistra.
Důležitou součástí vizuálního řešení interiéru jsou dvě horizontály – podlaha a strop. Na podlaze je použita kombinace dubových vlýsků mořených do tmavého odstínu a skládaných do klasického stromečku a bílých obkladů a dlažby stejného rozměru. Ta je vklíněna do dřevěné podlahy a přechází do provozně namáhanějších částí bistra, včetně stěny za pultem. Pod stropem je vytvořen poloprůhledný podhled z několika kilometrů černého provázku, který tvoří nepravidelnou síť. Mezi obě výrazné roviny je vestaven atypický nábytek ze světle mořené překližky. Celý interiér je doplněn osvětlením Edisonovými žárovkami a tematickou grafikou od studia molokowall.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice 

 

Klient: Lasagneria s.r.o.
Grafický design: oh deer

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*