Lasselsberger je partnerem projektu Plzeň — Evropské hlavní město kultury 2015

Tradiční česká značka keramických obkladů RAKO se stala oficiálním partnerem Sezóny nového cirkusu v projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.„Proč jsme se rozhodli být oficiálním partnerem Sezóny nového cirkusu? RAKO je značka obkladů, kterou najdete téměř na celém světě. Dějiny keramiky se značkou RAKO – to jsou dějiny psané zručností a zkušeností mnoha generací keramiků. Obklady vytváří svět kolem nás, emoce, atmosféru. A právě atmosféru, radost a zážitky hledají i diváci v úžasných představeních nového cirkusu,“ dodává jednatel společnosti LASSELSBERGER, s.r.o., Roman Blažíček.


Sezóna nového cirkusu, jeden z vlajkových projektů programu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, nabídne během sedmdesáti večerů nejzajímavější soubory nového cirkusu. Celé léto až do listopadu bude po okrajových čtvrtích Plzně a po Plzeňském kraji putovat Cirkusová pouť. Na ní se představí čeští představitelé žánru „nový cirkus“, ale také sedm předních souborů z Francie, Itálie, Španělska a Švýcarska. Diváci se tak mohou těšit na vystoupení PSiRC, MagdaClan, Bêtes de foire, Akoreacro, Cirque Aïtal a navíc na premiéru našeho předního souboru Cirk La Putyka.

Nový cirkus je aktuálně divácky nejpřístupnější a nejpopulárnější forma současného divadla, které kombinuje artistické výkony, živou hudbu a divadelně cirkusovou atmosféru srozumitelnou všem věkovým kategoriím. V České republice se jedná o naprosto jedinečnou záležitost, jak se s tímto uměním seznámit. Putující cirkusová šapitó bude doprovázet stylová cirkusácká hospůdka s kvalitním cateringem. Představení doplní dílny pro veřejnost, kde si návštěvníci jednotlivé cirkusové techniky sami vyzkouší.

Společnost LASSELSBERGER patří k významným výrobcům a zaměstnavatelům v regionu Plzeňského kraje. Z dlouhodobého pohledu je především oceňována stabilita společnosti a její úspěšná sociální politika vůči zaměstnancům. Výrobky společnosti LASSELSBERGER nesoucí tradiční značku RAKO se uplatnily při stavbě a rekonstrukci mnoha kulturních, historických a občanských staveb, ale v hojné míře si nacházejí cestu také do českých domácností. Z nedávných realizací lze jmenovat obklady v tunelu Blanka, bazén v Třinci, v Plzeňském kraji pak výzkumné středisko Entis.

Více na www.rako.cz a www.plzen2015.cz.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*