Léčebna v Obloukové prošla kompletní rekonstrukcí

Fotogalerie ke článku (3)

LDN

LDN

LDN

LDN

LDN

LDN
Celá fotogalerie (3)

Zcela novou podobu dostala Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) v Obloukové ulici v Praze 10. Její klienti se tak dočkají důstojného prostředí s moderní zdravotnickou technikou a vzniklo zde i nové kvalitně vybavené rehabilitační oddělení pro celou oblast Vršovic. Rekonstrukci v ceně více jak 179 milionů korun provedla společnost Skanska CZ od října 2006 do června roku 2008. Investorem je městská část Praha 10.

„Rekonstrukci objektu nebylo možné provést za provozu. Bylo nutné vybourat a demontovat podlahy, většinu příček, podhledy, střechu, okna, dveře a veškeré instalace kromě kotelny a kuchyně. Od začátku července 2008 zde bude v moderních prostorách k dispozici sto lůžek pro dlouhodobě nemocné, uvedl Martin Šíp ze společnosti Skanska CZ.
 
Budova LDN Oblouková je více než osmdesát let stará. Léčebna zde byla již za první republiky, kdy ji provozovaly řádové sestry. V 60. letech dvacátého století pak byl objekt nepříliš kvalitně rekonstruován a budova již nenabízela důstojné prostředí ani moderní zázemí. Součástí nynější rekonstrukce je také oprava a zateplení funkcionalistické fasády a nové výtahy.
 
„Rekonstrukce léčebny v Obloukové byla jednou z našich priorit. Jsme rádi, že se městské části podařilo zajistit potřebné finanční prostředky na realizaci tohoto projektu, takže Léčebna mohla být k dnešnímu dni předána a zakrátko přivítá první klienty,“ říká Bohumil Zoufalík, 1. místostarosta městské části Praha 10.
 
Termín ukončení rekonstrukce ovlivnily jednak dispoziční změny v rámci objektu vyvolané uživatelem, ale hlavně skutečnosti zjištěné při odkrývání zakrytých částí objektu jako dodatečná nutnost provedení komplexních sanačních prací základů objektu nebo např. dřevěné stropy, které zde byly namísto předpokládaných betonových. Jejich odstranění a nahrazení konstrukcemi z lehčených betonových směsí a související statické zesílení budovy pak prodloužilo termín dokončení o šest měsíců.
 
V rekonstruovaném objektu vzniklo sto nových lůžek pro dlouhodobě nemocné. Pokoje pro pohyblivé pacienty jsou vybaveny WC i koupelnou, pro nepohyblivé pacienty vznikly umývárny na jednotlivých patrech. Léčebna je vybavena moderní zdravotní technikou a vyrostlo zde také zcela nové rehabilitační oddělení včetně moderní hydroterapeutické části, které bude sloužit seniorům z Vršovic i z okolí.
 
Základní údaje:
Název projektu:
Lokalita: Praha 10 — Vršovice
Investor: MČ Praha 10
Projektant:  UNION ARCH s.r.o.,
Zhotovitel: Skanska CZ a.s.
Cena: 150,5 milionů korun bez DPH
Doba výstavby: říjen 2006 — červen 2008


Zdroj: Tisková zpráva Skanska, 13. 6. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*