Lepení kamene na desky FERMACELL Powerpanel H2O

Cementovláknité desky FERMACELL Powerpanel H2O se využívají jako nosné desky kamenného obkladu, režných pásků a dalších obkladů z několika důvodů – jsou to desky do exteriéru i interiéru, pro které jsou charakteristické malé rozměrové a objemové změny, vysoká pevnost za ohybu, lehké opracování a jednoduché připevnění. Tyto materiály jsou přitom extrémně lehké a stabilní – deska je vyztužena skelnou mřížkou.

Kámen přilepený na desky FERMACELL Powerpanel H2O Kámen přilepený na desky FERMACELL Powerpanel H2O
Kámen přilepený na desky FERMACELL Powerpanel H2O
Na novém systému spolupracují tři partneři – kromě společnosti Fermacell také DEKMETAL, s. r. o., která do celkové skladby dodává kovové nosné rošty, a Wild Stone Trading, s. r. o., Slaný, dodavatel lepidel a lehčených kamenných obkladů a cihlových pásků Wildstone.

Na dřevěnou nebo kovovou spodní konstrukci se vruty nebo sponkami upevní cementovláknité desky FERMACELL Powerpanel H2O a po slepení a penetraci se na tyto desky lepí kamenný obklad. Na FERMACELL Powerpanel H2O je možné lepit kameny až do hmotnosti 55 kg/m² a díky roztažnosti desek 0,25 mm/m se dají dělat dilatační spáry po 8 metrech.

Jde o v praxi vyzkoušený systém, který byl v České republice realizován například v nákupním centru Chodov v Praze nebo v areálu golfového hřiště Vysoký Újezd. Společnost Wild Stone Trading představila tuto technologii i na výstavě DOMEXPO 19. až 22. dubna 2012 v Nitře.

Další informace najdete na www.wildstone.cz a www.dekmetal.cz.
podle podkladů společnosti Fermacell

Kámen přilepený na desky FERMACELL Powerpanel H2O Kámen přilepený na desky FERMACELL Powerpanel H2O

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*