|Letmo| – nové obchodní centrum na Nádražní ulici v Brně

Brno – (ČTK) – Na místě výškové budovy stojící naproti brněnskému hlavnímu vlakovému nádraží, která před deseti lety vyhořela, vznikne obchodní centrum. Společnost IFM Group jej chce otevřít příští rok v březnu. Zástupci IFM Group to řekli novinářům. Budova dosud patřila k nejzanedbanějším místům v centru města. Autorem projektu obchodního centra je společnost IKA Brno, s.r.o. (doplněno Stavbaweb)


Naproti brněnskému nádraží v zanedbané budově budou obchody

Stavební práce začaly začátkem letošního roku. "Na místě se nyní provádí velké vnitřní úpravy. Odstraňují se patra a eskalátory," uvedl ředitel IFM Group Zdeněk Filípek. Hlavní část stavebních prací podle něj začne ještě tento měsíc. S tím souvisí výměna a montáž nových stropů.

Filípek uvedl, že poptávka po obchodních prostorech mezi nájemci je. Aktuálně je obsazených 81 procent prostor. "Plnou obsazenost bychom chtěli mít letos v polovině října. Zájem ze strany nájemců nám umožňuje vybírat a volit ty nejlepší možnosti pro budoucí návštěvníky centra," řekl Filípek.

Vybudování obchodního centra IFM Group bude stát řádově stovky milionů korun. "Rozpočet překročíme oproti původním plánům asi o deset procent. Počítáme s návratností investice v horizontu 12 let," uvedl Filípek.

Dům stojící naproti brněnskému hlavnímu železničnímu nádraží vyhořel v lednu 2002. Při zachraňování krupiéra kasina, které bylo v budově, tehdy zemřeli dva hasiči. Tragédii svých kolegů si před domem každoročně připomínají desítky jejich kolegů. Na místě má vzniknout památník obou zemřelých hasičů. Bude na vnější části budovy směrem k hlavnímu nádraží.

Podobu památníku určila soutěž mezi studenty Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Bude mít podobu kvádru. "Nepůjde o standardní sochu, v kvádru budou dva stíny, které mají symbolizovat dva ztracené lidské životy," uvedl náměstek ředitele jihomoravských hasičů Petr Oháňka.

Nové obchodní centrum ponese název Letmo. Budou v něm kromě obchodů například kavárny a vinotéka. "Jednáme i o dětském koutku. Chceme to pojmout tak, aby byl objekt různorodý. Místo je specifické tím, že tu nejsou parkovací místa. Zvažujeme ještě vybudování parkovacího domu naproti brněnskému Grandhotelu," uvedl Filípek.

www.ocletmo.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*