Letohrad připravuje druhou průmyslovou zónu

Fotogalerie ke článku (1)

Letohrad

Letohrad
Celá fotogalerie (1)

Město nabízí investorům zhruba pět hektarů.

Druhá průmyslová zóna může vzniknout v Letohradě na Orlickoústecku. Město nabízí investorům zhruba pět hektarů. Odhadem by tam mohlo pracovat 300 lidí, řekl dnes ČTK starosta Petr Fiala. V první průmyslové zóně pracuje asi 1600 lidí, většina z nich pro společnost OEZ.

"Jednáme s investory, čekáme, jaké budou mít požadavky na zasíťování, abychom v tom zbytečně neutápěli peníze," dodal Fiala.

Město očekává, že pozemky zaplní, přestože nejen v tomto regionu si firmy stěžují na nedostatek pracovníků. Ve spádové oblasti žije téměř 45 000 lidí v produktivním věku, míra nezaměstnanosti mírně převyšuje čtyři procenta.

"V územním plánu zhruba půl kilometrů od nové průmyslové zóny připravujeme pozemky pro bytovou výstavbu. Takže se k nám mohou přistěhovat i noví obyvatelé," řekl Fiala. Patnáct hektarů by mělo být k dispozici v příštím roce, dodal.

Starší průmyslová zóna se rozkládá asi na osmi hektarech. Hlavním zaměstnavatelem je výrobce jističů OEZ, který loni přijal desítky lidí, letos se chce rozšířit o 150 lidí. V Letohradu zaměstnává asi 1350 pracovníků. OEZ Group, který se loni stal součástí skupiny Siemens, vlastní dceřiné firmy na Slovensku, Německu, Polsku, Ukrajině a v Rusku a dohromady zaměstnává více než 1600 pracovníků.

Zdroj: Zpráva ČTK 30.1.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*