LIQUID Garden[ING]

KDY:
Vernisáž: 22. 6. 2020, 19.00
Doba trvání výstavy: 22.6.2020–7.7. 2020
KDE: Norma space, Podskalská 370/31, Praha 2

Podpořili: Státní fond kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace české architektury
Organizátor: Norma Space
Kurátoři: Savka Marenić, Jana Moravcová, Michaela Marešová
Grafika: Savka Marenić, Jakub MašitaAudio / Video: Jakub Jansa

GARDEN[ING]
je série interaktivních výstav před vitrínou galerie Norma space, v novém veřejně přístupném výstavním prostoru o rozměrech 2,5 x 2,5 x 0,5 m, měnících se podle ročních období.
Tři různé instalace, které se během následujících měsíců v prostoru objeví, jsou specifickým architektonickým experimentem zkoumajícím inovativní formy umisťování rostlin v limitovaném prostoru –nice. Architekti nabízejí technologický návod, jak si s malým rozpočtem, prostými materiály a nenáročnými postupy nevšední instalaci převést do svého domova.
Výstava podněcuje interakci široké veřejnosti, místních i náhodně procházejících. Reaguje na sílící městský fenomén sdílení květina předávání zkušeností. Snaží se hledat rovnováhu mezi živým a neživým, přirozeným a nepřirozeným, a zároveň poskytnout podnět vlastní tvůrčí činnosti divák

LIQUID Garden[ING]
„Příroda není křehká. To myj sme křehcí. Příroda má schopnost trvalé a velmi rychlé transformace; zatímco lidé se mění velice pomalu. Příroda se neustále přizpůsobuje a inovuje –výsledkem jsou nové ekosystémy, ve kterých koexistují původní i exotické druhy. A přesně to se od přírody musíme naučiti my.“GillesClément

Od počátku věků byla zahrada důležitým architektonickým archetypem a je tak těsně spjatá s domestikací přírody jako takové. Vždy existovala potřeba života v blízkosti přírody, potřeba vlastnit půdu a pěstovat na ní plodiny. Zahrada už dávno není pouhým místem produkce, stala se základním prostředníkem vztahu k přírodě, skrze nějž se naplňují nejrůznější lidské touhy a emoce.

V době, kdy nemáme příležitost pěstovat plodiny na vlastní půdě, se stává domácí pěstování novým typem práce přinášející potěšení. Přináší to s sebou vytváření rozsáhlých platforem pro sdílení znalostí a výměnu produktů našeho pěstování. Svým způsobem se tak pěstování domácích květin stalo novou a překvapivě silnou sociální infrastrukturou.Jak bychom my, jako architekti, tento trend mohli zohlednit v prostorech omezených nájemních bytů a kanceláří?

Liquid Garden[ING] je první instalací výstavního cyklu Garden[ING]a její vernisáž proběhne v pondělí 15. června 2020 před vitrínou galerie Norma space. Výstava je zamýšlena jako interaktivní platforma pro výměnu květin a znalostí, proto neváhejte s sebou přinést jakékoli rostliny. Průběh akce bude dokumentován na sociálních sítích, takže budete mít vždy přehled o aktuální situaci.

www.norm-a.com

tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*