Lobby Masaryčky v Praze

Jedna z posledních staveb, která nese osobní rukopis architektky Zahy Hadid, je dokončena, zkolaudována a otevírá se nájemníkům i návštěvníkům.

Budova je charakterizována zejména smělou zlatou fasádou, organickou architekturou, ale i velkorysými veřejnými prostory s řadou uměleckých instalací. „Máme za sebou velmi dlouhou cestu. Veřejné projednání všech připomínek ke stavbě a proměně okolí Masarykova nádraží trvalo více než 6 let. Stavba samotná trvala více než 2 roky,“  řekl Petr Palička, ředitel společnosti Penta Real Estate pro Českou republiku.

Fasáda provedená částečně ve 3D evokuje symbolicky zlatou Prahu, mimořádný je i design nového lobby. Odkaz předčasně zesnulé, světové proslulé architektky Zahy Hadid na Masaryčce oživí okolní čtvrť, přitáhne turisty i obyvatele. Interiéry vstupní části do budovy lobby A a B jsou tvarovány z corianu ve 3D, což jim dodává jedinečnou texturu a hloubku. Kromě corianu je zde také použit tvarovaný Barrisol, dubové prvky řezané na pětiosém CNC a zajímavé svícení prostoru. 

Podle PR materiálu společnosti AMOSdesign, která lobby a schodiště realizovala a tiskové zprávy investora Penta Investments, upraveno a kráceno.

Fotografie Jiří Šebek

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Tak ma Praha konecne svoji Zahu, konecne jsme svetovi. Ted jeste neco udelat s tim nezaplatitelnym bydlenim a vsechno bude dobry.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*