Loft with Love

Budova Prvního Měšťanského Pivovaru v pražských Holešovicích – místo, kde se kvasilo pivo a skladovaly sudy, dalo svou dispozicí podnět k originálnímu pojetí designu otevřeného a zároveň introspektivního prostoru pro kreativní způsob bydlení v industriálním duchu. Rekonstruovaný objekt zahrnuje čtyřicet loftových bytů, z nichž polovina jsou skutečné průmyslové lofty v původních skladových kójích, šest bytů vzniklo rekonstrukcí přední části budovy a čtrnáct je umístěno v nové nástavbě směrem do prostoru náměstí.

Rekonstrukce areálu proběhla v roce 2008. Po deseti letech jsme se na stejné místo vrátili znovu, s realizací interiéru jednoho z loftů v původních pivovarských skladech. Skvělý klient, skvělá práce. Industriální charakter podtrhuje cihlová zeď bez omítky, ocelové schodiště, ocelová knihovna, betonová podlaha, černý strop.
Snahou bylo zachovat industriální charakter stavby a vytvořit prostor pro bydlení s vysokým komfortem. Materiály ponecháváme v surovém stavu a s přiznanou strukturou. Betonová podlaha nemá dilatace, byla ponechána přirozenému popraskání. Elektrické rozvody vedou po povrchu cihlové zdi s černými koncovými prvky. Obytný prostor má výšku 6 m a je vybaven technikou na promítání. Loft má dvě koupelny pro dvě ložnice. Vstup je přes atrium umožňující venkovní posezení. Rovněž u obývacího pokoje je venkovní terasa.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autoři: Vít Máslo, David Richard Chisholm
Projekční tým: Evžen Dub, Gabriela Sekyrová, Nela Niederle
Užitná plocha: 120 m2
Dodavatelé stavby: CMC architects a.s., MG-MONT s.r.o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*