London Design Festival

Fotogalerie ke článku (11)

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Kinetic Moonlights: Světelná instalace za použití DuPontâ?¢ Corian® od Holgersen&Llewellyn

Light Table — světelný stolek vyrobený za použití DuPontâ?¢ Corian® a recyklovaného skla, Stuart Melroseâ?¢

Light Table — světelný stolek vyrobený za použití DuPontâ?¢ Corian® a recyklovaného skla, Stuart Melroseâ?¢

Jídelní stůl Motley, Channels

Jídelní stůl Motley, Channels

Stolek „Shell“, Scene

Stolek „Shell“, Scene

Wrapped od Philips Hutfielda

Wrapped od Philips Hutfielda

Stolek Temptation od Sé

Stolek Temptation od Sé

Stolek Fourvoid z DuPontâ?¢ Corian® od Rosse Lovergrova

Stolek Fourvoid z DuPontâ?¢ Corian® od Rosse Lovergrova

Breathe Easy od Paula Thomase

Breathe Easy od Paula Thomase
Celá fotogalerie (11)

Materiál DuPontâ?¢ Corian® , se kterým jste se mohli seznámit i na "London Design Festival"

Září 2008

Earls Court:
CORIAN® Loves MISSONI" na 100% Design, stánek L40
Řada teplých, svůdných a vizuálně inspirujících vzorů, které vyjadřují univerzálnost pevných povrchů Dupotâ?¢ Corian® prostřednictvím jedinečného stylu Missoni. Vzory MissoniHome jsou zpracovány nejmodernějšími technikami a využívají barev vybraných až ze 100 odstínových možností, které nabízí Dupotâ?¢ Corian®. Nalezneme zde zářící světelné stoličky s vlnkovaným povrchovým efektem, jídelní stůl „Lazy Susan“, vyřezávané zástěny, proužkované rohože do koupelny a rafinovaná nástěnná svítidla.
www.corian-loves-missoni.com

100 %
Jednou z hlavních instalací na letošním 100% Design byly Kinetic Moonlights od Holgersen&Llewellyn ve spolupráci s DuPontâ?¢ Corian®. Kinetic Moonlights představovaly experiment, který prozkoumával a hledal nové interpretace současného vnímání DuPontâ?¢ Corian® vytvářením interaktivní směsice barvy, světla a hloubky.

Inspirací autorům bylo dávné umění papírových skládaček; jednotlivé lustry připomínají tradiční svítilny z rýžového papíru, které se během slavností pouštěly do nebe pro svou estetickou krásu a beztížný dojem, se kterým mizely v dáli. Kinetic Moonlights jsou vyrobeny ze směsi tvarované 3D v zakřivených tvarech a třech různých velikostech, které společně prozkoumávají dojmy světla a vrstvení nové světelné řady barev DuPontâ?¢ Corian®.

Impozantní lustry o průměru 1600 mm jsou nápaditou odpovědí na neustálé setkávání lidí v pohybu, kdy každý lustr disponuje motorizovaným pláštěm, jenž reaguje na takové momenty a odráží je nepředvídatelnými a malými pohyby.
www.holgersen-llewellyn.com

Stuart Melroseâ?¢, 100% Futurem, stánek P80
Stoupající hvězda mezi mladými designérskými talenty Velké Británie Stuart Melroseâ?¢ se na Futures objevila již druhým rokem a představila kolekci osobitého nábytku. Spojením inspirace populární městskou kulturou a technologií 21. století využívá Stuart Melroseâ?¢ avantgardních materiálů a výrobních technik, které posouvají hranice možného v oblasti luxusního nábytku.

Jedním z kousků, který Stuart letos představil, je Light Table — světelný stolek vyrobený za použití DuPontâ?¢ Corian® a recyklovaného skla. Stolek je osvícen zevnitř za použití RGB LEDs, které mohou mít až 70 000 různých barev a lze jednu nastavit nastálo nebo nechat běžet celý barevný cyklus. Vložka je vyrobena z recyklovaného skla a vzhled každého stolku je tak jedinečný. Šuplíky ve spodní části jsou také vyrobeny z DuPontâ?¢ Corian® a otevírají se dotykem.

Stuarts se vyjádřil: „Miluji práci s DuPontâ?¢ Corian®, protože je nejenom výjimečně krásný na pohled i na dotyk, ale také má jedinečné výrobní kvality. Lze vytvořit prakticky jakýkoliv tvar, který si vymyslíte, a je dostatečně pevný, aby danou formu udržel. Jako materiál mi dává svobodu navrhovat prakticky bez omezení a ohledu na vlastní výrobu.“ www.stuartmelrose.com

Channels, 100% Design, stánek E30
Channels je zavedená moderní značka designéra a výrobce nábytku s puristickou výtvarnou vizí, která vychází z jasných linií a přesných proporcí a fascinace dřevem a starodávným řemeslným uměním, které mu dává tvar. „Co se stane, když vezmeme dřevo, nejpřírodnější ze všech materiálů, a přidáme k němu něco úplně umělého?“ ptá se umělecký ředitel Samuel Chány. Výsledkem jeho zvědavosti — k vidění byl na 100% Design — je svěží, vizuálně pozoruhodný design jídelního stolu Motley, který vznikl přemostěním masivního dubového rámu hedvábným bílým horním dílem vyrobeným z DuPontâ?¢ Corian® . Čistá forma a skvělé řemeslné provedení se pojí s vysokou funkčností, odolností a snadnou údržbou.
www.channelsdesign.com 

Mobilia, 100% Design, stánek H44
Mobilia dodává jedinečnou řadu trojrozměrných obkladů stěn a stropů. Naše vzory se často využívají, aby dodaly architektonickým prostorům strukturu a hloubku, a designérům nabízejí příležitost vytvořit jedinečné návrhy interiérů rezidenčních, maloobchodních, rekreačních i kancelářských prostor. Několik vzorovaných desek je vyrobeno z DuPontâ?¢ Corian® .
www.mobilia.ltd.uk

Roundhouse, 100% Design, stánek E106
Roundhouse, návrhář a výrobce zakázkových kuchyňských linek a nábytku, představil nové kousky své elegantní současné řady „Urbo“, včetně nové samostatné jednotky za použití DuPontâ?¢ Corian® Glacier White s 60mm zakřivením.
www.roundhousedesign.com 

Dombracht, 100% Design, stánek G10
Proslulý výrobce nápaditých, vysoce kvalitních designérských doplňků do koupelen a kuchyní představil mimo jiné elegantní řadu Elemental Spa, která využívá také DuPontâ?¢ Corian®.
www.dornbracht.com 

Východní Londýn:

Scene představuje „Best of“, Tent London, Content
, stánek D15
Scene, zajímavý ateliér mladých designérů, založený v březnu 2006 Chrisem Agerem a Gemmou Fabbri, představil stánek „Best of“ na výstavě Tent — mezioborové show představující práci 18 návrhářů. Scene má zájem o všechny tváře designu a překračováním hranic návrhářských disciplín se snaží zlepšovat kvalitu kreativních nápadů. „Best of“ bylo svědkem uvedení „Shell“ — prvního stolku z řady Shell, kterou tvoří „eggshell“ (skořápka vajíčka) a „bombshell“ (mina). Stolek „Shell“ má rafinovaný organický tvar čisté linie s bezvadným, vysoce leštěným černým reflexním povrchem vyrobeným z DuPontâ?¢ Corian®, který vytváří iluzi prázdné vaječné skořápky, zatímco hladká základna, vyrobená také z DuPontâ?¢ Corian®, působí dojmem jemného povrchu a tvaru skořápky, která jako by v sobě měla tůňku, v níž se odráží okolí.
www.wearescene.comWrapped od Philips Hutfielda, New Designers Selection, Village Underground, 55 Holywell Lane, Shoreditch, Londýn EC2A 3PQ
Inspirován myšlenkou, že domácí rostliny přidávají na příjemném prostředí, „Wrapped“ si bere za příklad tvary, které v květinářstvích vytvářejí řezané květiny. Tento efekt byl však za použití zatepla tvarovaného DuPontâ?¢ Corian® přetvořen v elegantní volně umístěnou nádobu, která se hodí pro pokojové rostliny i řezané květiny; a díky dlouhověkému a neporóznímu materiálu, jejž lze snadno čistit, poskytuje domácí útočiště kráse přírody.
pahutfield@hotmail.co.uk


Po městě:
Vybrané kousky z přehlídky „CORIAN® loves MISSONI“ ve výstavních prostorách Boffi Chelsea, 254 Brompton Road SW3 2AS
Nové výstavní prostory Boffi v Chelsea představily vybrané kousky vyrobené z DuPontâ?¢ Corian® z řady „CORIAN® loves MISSONI“ uvedené v Milánu: kuchyně Boffi „K2“ a toaletní stolky „PHC“ v interpretaci Rosity a Luca Missoniových, spolu s tácy a talíři také z dílny Rosity a Luca Missoniových.

- kuchyně „K2“ od Boffi, design Norbert Pangen, boky z DuPontâ?¢ Corian® Cameo White, upravený Rositou a Lucem Missoniovými se vzorem „Pois“ od MissoniHome a s posuvným vrškem z DuPontâ?¢ Corian® v barvě Claret.
- toaletní stolky od Boffi, design Piero Lissoni; upravené Rositou a Lucem Missoniovými se vzorem „Estelle“ od MissoniHome (vytvořené za použití barev DuPontâ?¢ Corian®: Grape Green, Claret, Nocturne, Glacier White, Summer Sky, Hot and Mandarin).

Sé, Unit F2, The Old Imperiál Laundry, 71 Warriner Gardens, Londýn SW11 4XU.
Sé posouvá hranice „designu deluxe“. Je duchovním dítětem odborníka na nábytek Pavla Schtakleffa, který chce snoubit dovednosti nejlepších designérů se špičkovými výrobci, a výsledkem má být zároveň přepychový i technicky jedinečný design. Sé je průkopníkem na poli technologie i materiálů a klasický jazyk svých kolekcí nábytku naplňuje duchem inovace. Jeden z přepečlivě konstruovaných kousků od Sé — stolek Temptation — dává dojem čistého stavu beztíže, který je výsledkem mnoha hodin odborné řemeslné práce. Nohy z nerezové oceli jsou otočeny, aby nesly desku vyrobenou z DuPontâ?¢ Corian® vytvářející konzolový efekt, zatímco ručně leštěné nohy se otáčejí dolů k zemi a jsou lakované speciální bronzovou barvou, aby kov získal teplejší vzhled. Nadčasový kus.
www.se-london.com 


Fourvoid od Rosse Lovergrova, vystavený v The Apartment Gallery
Smyslně zakřivený stolek Fourvoid z DuPontâ?¢ Corian® od Rosse Lovergrova, který se zdá být vytesaný z jednoho vyleštěného masivního bloku, byl vystaven v Apartment Gallery v západním Londýně: 9 Palace Court, Londýn W2 4LP. Prohlídka možná pouze na základě předběžné dohody: Patrick Brillet +44 (0)7984 420 743 nebo patrick.brillet@btopenworld.com

Breathe Easy od Paula Thomase, Living Proof, Helen Hamoun Center Royal College of Art, Kensington Gore, Londýn SW7 2EU: 18.—20. září
Breathe Easy je oceněný nový koncept od absolventa RCA Paula Thomase, který má přírodním způsobem zbavovat vzduch toxinů pocházejících ze syntetických materiálů užitých při výstavbě budov a přípravků péče o tělo, podlahových krytin a látek vyrobených na chemické bázi. Breathe Easy využívá rostlin přijímajících toxiny, mezi které podle výzkumů NASA patří orchidej, ledviník a tchynin jazyk, ve spojení s novým způsobem aerobního zalévání a sacím ventilátorem, jenž zachycuje toxiny v kořenovém systému, kde se přeměňují ve výživu pro tyto rostliny. Breathe Easy také zajišťuje vlhkost, vůni a je prvkem zeleně v prostředí, kde rostliny často chybí. Sofistikované a elegantní zařízení s umístěním na stěnu využívá i materiálu DuPontâ?¢ Corian® (u kterého je ověřeno, že nemá žádné negativní účinky na kvalitu vzduchu v budově).
paul.alistair.thomas@googlemail.com 

Zdroj: TZ DuPont, Happy Materials, 25.11.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*