Londýnské muzeum designu uspořádá Kaplickému výstavu

Fotogalerie ke článku (1)

Kaplického "Rejnok" v Českých Budějovicích (zdroj: Future Systems)

Kaplického "Rejnok" v Českých Budějovicích (zdroj: Future Systems)
Celá fotogalerie (1)

1.7.-1.11.2009

 Londýnské muzeum designu uspořádá v červenci výstavu zesnulému českému architektovi Janu Kaplickému. Kurátorem výstavy, která "oslavuje dílo nadaného architekta a designéra", bude ředitel muzea Deyan Sudjic, oznámilo dnes londýnské muzeum.

Výstava potrvá od 1. července do 1. listopadu. Kaplický byl autorem některých nejpozoruhodnějších staveb, jaké Británie viděla, uvedlo muzeum v tiskovém prohlášení. "Kaplický byl hnací silou nové architektonické školy a jeho budovy nadále stimulují, oslňují a inspirují. Stavěl se proti statu quo a nabízel jedinečnou osobní vizi."

"Jan byl mimořádný architekt a brilantní umělec. Nyní teprve začínáme rozumět vlivu, jaký měl na podobu současného svět," prohlásil Sudjic.

Kaplický letos v lednu ve věku 71 let zemřel v Praze. Zanechal za sebou řadu známých realizací, například obchodního domu Selfridges v Birminghamu, tribunu pro novináře na kriketovém stadionu v Londýně či plovoucí most v londýnské čtvrti Canary Wharf. V Praze vyhrál soutěž na stavbu Národní knihovny, ale projekt se nepodařilo prosadit.

Zdroj: Zpráva ČTK 10.6.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*