Louny hledají městského architekta

Až do začátku března (5.3.2020) se mohou hlásit zájemci o pozici městského architekta v Lounech.

“Louny potřebují svého architekta, protože se rozvíjejí a rostou. Profesionál – urbanista nám pomůže předejít chybám a špatným rozhodnutím a je pojistkou, že plány rozvoje města budou trvat déle než jednou volební období,” vysvětlil vypsání veřejné soutěže starosta Loun Pavel Janda.Město Louny se již v loňském roce podílelo na pořádání vzdělávacího semináře Plánujeme město, na kterém se řešila problematika budování a rozvoje měst. Debata na konkrétních příkladech ukázala, že profesionál v této oblasti se skutečně vyplatí a je přínosem.

Česká komora architektů přirovnává tuto roli k lékaři: “Uchování zdraví „organismu“ města či obce vyžaduje totéž. Je rovněž zapotřebí ho preventivně chránit před nevhodnými nebo dokonce devastujícími vlivy a zásahy. Kvalifikovaným odborníkem pro tuto oblast jen není lékař, ale architekt-urbanista.”

Termín pro podání nabídek/přihlášek na obsazení funkce městského architekta byl stanoven na 5. 3. 2020 do 14:00 hod. Zájemci o tuto funkci mohou všechny požadavky zadavatele nalézt v zadávací dokumentaci, která je zveřejněna vč. příloh na profilu zadavatele na adrese: https://zakazky.mulouny.cz/contract_display_335.html

Odkaz na videozáznam ze semináře Plánujeme město – https://tinyurl.com/PlanujemeMesto
zdroj: Město Louny

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*