Lyra Office Building

Autorem návrhu je Vladimír Krátký.

Investor / Developer: Moulíkova Development s.r.o. / IMMORENT ČR, s. r. o.
Dodavatel stavby: Züblin stavební, spol. s r. o.
Architekti: Ateliér Krátký
Projektant: Fabionn, s. r. o.
Celková zastavěná plocha nadzemních podlaží: 8.271 m2
Pronajímatelná plocha kancelářských prostor: cca 6.515 m2
Pronajímatelná plocha retail: 881 m2
Plocha typického podlaží: cca 1449 m2
Členění kancelářských ploch: 337 – 1449 m2 / 1 až 4 nájemci
Počet pater NP/PP: 6/1
Počet parkovacích stání v podzemních garážích: 64
Zahájení stavby: červenec 2010
Doba výstavby: 12 měsíců


Lyra Office Building


Společnost IMMORENT ČR zahájila výstavbu nové administrativní budovy v Praze 5 na Smíchově. V těsné blízkosti Smíchovského nádraží vyroste objekt se šesti nadzemními a jedním podzemním podlažím o celkové užitné ploše 7620 m2. Předpokládaná doba výstavby je 12 – 14 měsíců. Nové kanceláře typu „A“ budou energeticky úsporné, objekt je koncipován jako ekologicky šetrná budova dle BREEAM.

Objekt byl navržen v proluce neúplného městského bloku v Moulíkově ulici. „Základní kompoziční schéma stavby zohledňuje nárožní polohu v městském bloku a zároveň akcentuje dominantní směr nábřežní ulice. Cílem projektu bylo potvrzení identity místa s tím, aby byl účelně a esteticky využit hodnotný pozemek,“ říká Vladimír Krátký, autor architektonického návrhu.

V podzemním podlaží bude 64 parkovacích stání a skladovací prostory, v přízemí vznikne reprezentativní vstup a obchodní prostory. Další nadzemní podlaží o velikosti 1449 m2 umožňují efektivní dělení kancelářské plochy až na čtyři nájemce. Prostory lze díky flexibilitě projektu využívat jak v halovém uspořádání, tak s dělenými kancelářemi. Mimořádně atraktivní budou kancelářské prostory s terasami v 5. a 6. nadzemním podlaží, které poskytují unikátní výhled na Vltavu, Vyšehrad i Pražský hrad.

Objekt je koncipován jako ekologicky šetrná budova hodnocená podle mezinárodní certifikace BREEAM. Energetické úspory zajistí moderní chladící a ventilační systém se zaměřením na úsporu elektrické energie, rekuperace odváděného tepla a sofistikované řízení technologií BMS.


Lyra Office Building

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*