m m c i t é 2 0 0 8

Fotogalerie ke článku (1)

stojan na jízdní kola "velo" - mmcité

stojan na jízdní kola "velo" - mmcité
Celá fotogalerie (1)

Světem mmcité je město, vášní městský mobiliář.

Společnost mmcité se zabývá již čtrnáct let vývojem, výrobou a dodávkami prvků městského mobiliáře. Nabízený sortiment je svým rozsahem nejširší v České republice. Všechny výrobky jsou výsledkem vlastní designerské činnosti, především zakladatelů Davida Karáska a Radka Hegmona. U všech je kladen důraz, kromě vyspělého technického řešení a kvalitního provedení, na výtvarné řešení. Vedle sériových prvků městského mobiliáře se mmcité věnuje navrhování atypických prvků městského mobiliáře a obecně designu pro veřejný prostor.

Společnost mmcité je také úspěšným exportérem. Přímé obchodní zastoupení značky mmcité najdete v Německu, Rakousku, Chorvatsku, Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii, Belgii, Nizozemí, Irsku, Velké Británii, Švédsku, Litvě, Rumunsku a Ukrajině. Vlastní dceřinné obchodní společnosti vyvíjejí svou činnost na Slovensku a v Maďarsku a nově i v Polsku. Kromě toho byly dva naše výrobky vybrány do katalogu prestižní španělské firmy Santa y Cole a jsou prodávány v její celosvětové obchodní síti. Zcela bez nadsázky tedy můžeme říct, že s lavičkami značky mmcité se můžete setkat od Vilniusu po Lisabon či od Dublinu po Crikvenici. A nově taky v New Yorku, letos jsme totiž symbolicky opustili evropskou půdu a prostřednictvím výhradního dovozce vstupujeme na americký trh.

Rok 2008 je pro mmcité významný, neboť jsme odstartovali velkou obměnu známého a oblíbeného katalogu. Pracujeme na vývoji více než 20 nových výrobkových řad. S některými z nich se už můžeme pochlubit, je to především řada parkových laviček Miela, poprvé u mmcité z litého hliníku, dále řada laviček Preva Urbana, inspirovaná zahradním nabytkem sesterské značky egoé, revoluční stojan na kola Meandre a dvě řady přístřešků na kola Edge a Tyre. Před dokončením je unikátní řada stromových mříží Sinus kombinovaných se sedacími prvky od mladého absolventa VŠUP Romana Vrtišky.

Světem mmcité je město, vášní městský mobiliář. Kromě našich vlastních výrobků se tak snažíme nabízet českým městům to nejlepší ze světa. Proto je mmcité již osmým rokem výhradním zástupcem významné španělské firmy Santa y Cole s jejím programem pro veřejný prostor. Nevšední a vytříbený katalánský design slaví úspěch i u nás. Tři roky zastupujeme neméně proslulou značku Escofet, jež se stala celosvětovým synonymem pro design v betonu. Z jiného konce přichází finská kvalita a civilní design odpadkových košů Finbin.

mmcité v roce 2008 je v přerodu, mění svou strukturu i svou tvář, připravuje se. Na co? Na rok 2009 kdy změny, na kterých teď pracujeme uvidí všichni.

Města si zaslouží být krásná. A my na tom pracujeme ať jsou kdekolivâ?¦ 

V tomto týdnu budete mít možnost setkat se s výrobky mmcité hned na dvou výstavách v Praze:

1) Designblok   7.- 12.10.2008
Expozici Egoé naleznete v 2.patře superstudia Corso, modul 7 a 8, zóna Karlín

2) Art & interior   9 9.-12.10.2008, stánek A49
Zde naleznete výrobky především značky Egoé, ale také například Gandia Blasco.
Zdroj: TZ  mmcité a.s. , 7.10.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*