Má vlast cestami proměn hledá 100 projektů

Vážení přátelé, 
znáte hrušovský kostel v Ostravě? Povodně v roce 1997 ho téměř smetly z povrchu zemského. Již několik let se pracuje na jeho záchraně. Oprava hrušovského kostela je první proměnou, kterou jsme registrovali do příštího ročníku výstavy Má vlast cestami proměn.
Nyní je totiž správný čas nominovat krásně zvelebená místa – opravené budovy, náměstí, zrekonstruované památky a upravené parky – do příštího ročníku putovní výstavy.
Jste sami tvůrci nebo iniciátory takové proměny? Nebo je nějaké zvelebené místo ve vaší obci, na které jste pyšní? Pochlubte se rekonstrukcí zanedbaného místa na putovní výstavě.

Proč by vaše proměna neměla na výstavě chybět?
Výstavou děkujeme autorům proměn za péči o prostředí, ve kterém žijeme. Výstava přináší také poselství, že jde věci kolem nás měnit – často díky místním nadšencům a jejich energii.
A teď prakticky. Výstavu ročně zhlédnou až 3 miliony návštěvníků. Proměny jsou také skvělým tipem na výlet, a to i do méně známých lokalit po ČR. Navíc celoročně podporujeme propagaci výstavy a jednotlivých proměn komunikací na Facebooku, webu www.cestamipromen.cz a v médiích. 
Výstavu zahájíme slavnostním celodenním programem v Praze na Vyšehradě 19. května 2018. Tam výstava setrvá následující měsíc, pak se rozjede v několika kolekcích putovat po zbytek roku po krajích. Vstup na výstavu je zdarma.

Jak na to?
Je to snadné. Na webu si prostudujte podmínky a vyplňte registrační formulář. 
Hlavním prvkem výstavy jsou fotografie. Na výrobu plakátů potřebujeme snímky před a po proměně.  Ideálně focené ze stejného úhlu. K tomu přidáme krátký příběh, jak proměna vznikla (není důležité, jak je to dávno), a výstavní panel je na světě. Výstava se skládá z venkovních panelů a také z interiérových kolekcí, které putují po knihovnách, úřadech, školách a podobně.
Naší ambicí je mít v roce 2018 kolekci o 100 podařených proměnách! To číslo není náhodné – chceme tím oslavit vznik republiky. Pomozte nám najít krásné proměny i vy! 
Těšíme se na vaše návrhy.

Krásný podzim přeje

Asociace Entente Florale CZ – Souznění
P.S. Nezapomeňte sledovat novinky na našem Facebooku.


Hlavní partnerský kraj roku 2017 – Liberecký

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*