Mariánskolázeňská nemocnice chystá nový pavilon za 100 milionů

Fotogalerie ke článku (1)

Nový pavilon v Mariánských lázních - vizualizace (zdroj: idnes.cz)

Nový pavilon v Mariánských lázních - vizualizace (zdroj: idnes.cz)
Celá fotogalerie (1)

Ve městě proslaveném architekturou 19. století by tak měla vyrůst modernistická budova ve tvaru teploměru.

Mariánské Lázně 15. října (ČTK) - Nemocnice Mariánské Lázně chystá stavbu nového pavilonu za 100 milionů korun. Vzhledem bude připomínat teploměr. Má mít kapacitu 80 lůžek s vysokým standardem, řekl dnes novinářům jednatel společnosti Asklepion SG Hospital, která je většinovým vlastníkem nemocnice, Roman Šmucler. Menšinový podíl v nemocnici patří městu.

  

Pavilon podle návrhu architektů Petra Hájka a Heleny Línové dle svých autorů maximálně využije umístění uprostřed parku. Unikátní bude mimo jiné v tom, že jeho fasádu má tvořit perforovaná kovová vrstva, která umožní neomezený výhled z oken nemocnice do parku, ale znemožňuje průhled zvenku do pokojů a ambulancí. "Pacient tak bude mít soukromí, ale zároveň se bude cítit, jako by byl v parku," popsal Hájek.

  

To by ale mohlo dělat problém památkářům, kteří neradi vidí, když se ve městě proslaveném architekturou 19. století staví modernistické budovy. Podle starosty města Zdeňka Krále by se ve městě neměly stavět jen repliky staré architektury. "Mě se ta čistota tvarů moc líbí," řekl Král.

  

Modernizace za nejméně 70 milionů byla jednou z podmínek převodu dvoutřetinového podílu v městské nemocnici soukromé firmě. Asklepion SG Hospital hodlá kromě 100 milionů do pavilonu ještě investovat asi 20 až 30 milionů do oprav stávající budovy.

  

Nový pavilon by měl nahradit nevyhovující objekt Taormíny, kde jsou lůžka následné péče a další provozy nemocnice. Celý pavilon je pojatý tak, aby byl velmi reprezentativní a na evropské úrovni. Podle Šmuclera i proto, že se chce mariánskolázeňská nemocnice rozvíjet a nabízet služby nejen v okolí města a ve spolupráci s chebskou krajskou nemocnicí i na Chebsku, Tachovsku a v budoucnu i v Německu. Jak ale ujistil, byť pokoje budou ve srovnání s dnešní českou realitou nadstandardní, stačí na jejich krytí financování zdravotních pojišťoven, tudíž bude pobyt na nich bez doplatku.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 15. 10. 2009

  

Doplněno Stavbaweb:

Vizualizace nového pavilonu nelznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*