Marina Island v Praze 7

(ČTK) – Developeři Daramis Group a Lighthouse Group začali v Holešovicích u Vltavy stavět 341 luxusních bytů. Projektantem projektu je ateliér AED project, domy staví společnost Porr
Stavba projektu Marina Island vyjde na 1,6 miliardy korun a skončit by měla příští rok, informovali 16. dubna zástupci obou společností. V budoucnu mají na tomto místě vyrůst další stovky bytů.

Developeři cílí na bohatší klientelu, čemuž odpovídají ceny. Byty označované jako komfort vyjdou na 70 tisíc korun za metr čtvereční, za byty v přízemí označované developery jako townhouse zájemce zaplatí 80 tisíc korun za metr čtvereční. Nejdražší budou byty v nejvyšších patrech, za metr čtvereční se bude platit průměrně 90 tisíc korun. Nejmenší ateliéry 1+kk mají rozlohu 40 metrů čtverečních, největší byty budou mít 350 metrů čtverečních a dispozici 7+kk.

Přes vyšší cenu se developeři nezájmu klientů nebojí. „V první fázi, která zahrnuje zhruba 200 bytů, už máme podepsanou kupní smlouvu na 92. Většina kupujících jsou Češi,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel Daramis Group Martin Vachek.

Domy, které budou mít až 11 pater, vyrostou na pozemku o velikosti 30 tisíc metrů čtverečních, který ze dvou stran obklopuje Vltava. Právě to by mělo být podle developerů hlavním lákadlem. Před velkou vodou budou byty chránit protipovodňové stěny.

Součástí projektu je 450 parkovacích míst v podzemních garážích.

Doplněno Stavbaweb:
První dva domy, nabízející celkem 138 bytových jednotek, budou dokončeny a připraveny k nastěhování na jaře roku 2017. Celkem bude v projektu Marina Island vybudováno 341 bytů tří  kategorií. Komfortní bytové jednotky ve velikostní kategorii 1+kk až 4+kk v typických podlažích ( druhé až jedenácté patro). Součástí osmi Townhousů situovaných v prvních patrech objektů bude prostorná zahrada a terasa s vlastním bazénem a garáž se vstupem z bytu. Luxusní Penthausy budou umístěny v nejvyšších patrech.
www.marinaisland.cz

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Komu se povedla ta úžasná mapa? Mě vážně zajímalo, na kterém vltavském rameni je tento |ostrov| umístěn, ale že by chtěl investor přivést Vltavu až na náměstí Míru, to mě tedy nenapadlo 🙂 .

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*