Maron CZ zastínil ČNB

Fotogalerie ke článku (1)

ČNB na Příkopech v Praze

ČNB na Příkopech v Praze
Celá fotogalerie (1)

Ve vnitřních nádvořích historické budovy České národní banky proběhla v prázdninových měsících instalace venkovního zastínění oken. Z výběrového řízení vyhlášeného na jaře tohoto roku vítězně vyšla česká společnost Maron CZ. Realizace zakázky přišla na 2,5 milionu korun.

Na oknech ve vnitřních nádvořích budovy bývalé Živnobanky bylo instalováno 124 venkovních rolet ze speciálního screenového materiálu.

Venkovní rolety Maron na oknech ČNB

Ten pohltí tepelnou a světelnou energii ještě před jejím dopadem na plochu okna a následně do interiéru a zároveň poskytuje dostatečný průhled ven. „Památkově chráněná budova banky Na Příkopě nemá klimatizaci, proto bylo hlavním účelem snížit vnitřní teplotu,“ vysvětluje ředitel společnosti Maron CZ Ondřej Behún.

Rolety Maron na oknech ČNB

Maximální protitepelná ochrana byla i jedním z hlavních požadavků výběrového řízení. Mezi ně patřila i možnost centrálního elektrického ovládání, nerušivý design kvůli památkové ochraně a samozřejmě přijatelná cena. Rolety poháněné elektromotory jsou ovládány tlačítky v každé místnosti, centrálním ovladačem ve velíně a současně jsou napojeny na bezpečnostní větrné čidlo na střeše budovy.

Rolety Maron na oknech ČNB

Velikost i barevný odstín všech dílů konstrukce rolet byly upraveny, aby nezasahovaly do průhledu a opticky splynuly s dřevěnými rámy oken.
Z deseti účastníků vyhověl daným podmínkách nejlépe právě Maron CZ. Také proto, že s podobnými realizacemi má již bohaté zkušenosti, a to jak u soukromých, tak veřejných budov.

 

Zdroj: Zpráva společnosti Maron, 24. 10. 2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*