Masarykova univerzita dnes slavnostně otevře svůj brněnský kampus

Generálním projektantem je A PLUS BRNO, a. s.Brno 23. září (ČTK) –
Masarykova univerzita v Brně dnes slavnostně otevře svůj kampus v Brně-Bohunicích. Jde o jeden z největších a nejnákladnějších projektů v akademické sféře posledních let. Do kampusu škola soustředila hlavně přírodovědná a lékařská pracoviště, která byla dosud roztroušena po celém městě. V kampusu jsou také nová aula, knihovna, sportovní hala, akademická restaurace a ubytovací kapacity.

Univerzitní kampus Bohunice tvoří 24 výukových a výzkumných pavilonů, které škola zprovozňovala po etapách. Areál poslouží zhruba 5000 studentů a 1000 pedagogů a výzkumných pracovníků z fakult lékařské, přírodovědecké a sportovních studií.

Celkové náklady na stavbu kampusu dosáhly 4,972 miliardy korun. Projekt je financován ze státního rozpočtu podporovaného úvěrem Evropské investiční banky, z vlastních zdrojů Masarykovy univerzity a z prostředků města Brna. Stavební práce začaly v roce 2003. Kolem kampusu zřejmě postupně vyroste řada dalších souvisejících vědeckých a výzkumných pracovišť.

Doplněno Stavbaweb:
Celou stavbu si můžete virtuálně prohlédnout
zde.
Virtuální prohlídka Vás zavede do nové auly, knihovny, sportovní haly, akademické restaurace, nabídne pohled ze spojovací lávky, ale i na celý areál.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*