Masarykova univerzita otevřela sportovní pavilon za půl miliardy

Pavilon poslouží především studentům fakulty sportovních studií, která se do kampusu přestěhovala z Komárova.

Brno 7. října (ČTK) – Masarykova univerzita otevřela nové sportovní centrum za půl miliardy korun. Pavilon s několika tělocvičnami a halou pro míčové sporty vyrostl v univerzitním kampusu v Bohunicích. Poslouží především studentům fakulty sportovních studií, která se do kampusu přestěhovala z Komárova. Za tělocvikem tam budou přicházet i studenti ostatních fakult, řekla ČTK mluvčí školy Tereza Fojtová.

  

Dominantou moderně pojatého pavilonu je hala pro míčové sporty s hledištěm pro 388 diváků. Jedna tělocvična je určena výhradně pro úpolové sporty, například judo a karate. Druhá tělocvična slouží pohybovým aktivitám za doprovodu hudby. Další část pavilonu tvoří takzvaná vzorová tělocvična určená pro budoucí učitele tělesné výchovy. V pavilonu našly zázemí také specializované laboratoře pro analýzu chůze a dalších pohybových aktivit a jejich změny v závislosti na vývoji kostry.

  

Pavilon i s vnitřním vybavením stál 500 milionů korun. Dalších 72 milionů si vyžádala investice do podzemního propojovacího koridoru. Stavět se začalo loni na jaře. „Počítá se i s možností pronájmu pro sportovní vyžití veřejnosti,“ uvedla Fojtová.

  

Fakulta sportovních studií je nejmladší fakultou Masarykovy univerzity a nyní má asi 1400 studentů. „Zajišťuje vysokoškolské vzdělávání učitelů tělesné výchovy i dalších specializovaných oborů a přispívá k prosazování zdravého životního stylu,“ řekl děkan Michal Charvát.

  

Postupně vznikající kampus v Bohunicích patří k největším rozvojovým projektům vysokých škol v Česku. Celkové náklady přesahují pět miliard korun. V kampusu se soustředí především odborníci na přírodní vědy a medicínu.

  

tmd sa

  

Doplněno Stavbawab:
Informace o novém kampusu Masarykovy univerzity v Brně—Bohunicích naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*