MatériO otevře dvě nové knihovny materiálů v Čechách a na Slovensku

MatériO, evropská síť nezávislých informačních center v oblasti inovativních materiálů a technologií zpracování, otevře po Paříži, Barceloně a Antverpách další dvě knihovny materiálů, a to v Praze a Bratislavě. Kromě depozitáře volně přístupných vzorků materiálů bude k dispozici i on-line databáze obsahující technické informace včetně kontaktů na výrobce.

 

Knihovna materiálů je místem, kam chodí načerpat inspiraci a získávat informace profesionálové i studenti z nejrůznějších kreativních oborů (architektura, design, výtvarné umění, multimédia, módní průmysl, grafika, řemeslná výroba…).

Vznik knihovny materiálů v Praze a Bratislavě je podpořen grantem Evropské Unie v rámci programu Leonardo da Vinci – Přenos inovací – "Transfer of Materials Library" jako podpora celoživotního vzdělávání.
Knihovny budou oficiálně otevřeny v dubnu 2011. Momentálně se pracuje na přípravě technického zázemí a na tvorbě databáze materiálových vzorků. Bližší informace budou v dalším newsletteru v únoru. Více informací o vznikající knihovně materiálů naleznete zde.

Pro inspiraci:
Spray-On textilie
Ferrofluid – magnetická kapalina
Géomoss – systém pro vegetační fasády
X-Flex – neprůstřelná tapeta

9.-12. listopadu proběhlo v prostorách pařížské knihovny materiálů francouzsko-česko-slovenské setkání (MatériO – Happy Materials – DesignIN), kdy se diskutovalo nad podmínkami transferu knihovny materiálů do Čech a na Slovensko.


České vydání knihy Materiology
V květnu 2011 vyjde český překlad knihy Materiologie – Průvodce materiály a technologiemi pro kreativní průmysl (Materiology – The creative industry"s guide to materials and technologies – Daniel Kula, Élodie Ternaux – Frame/Birkhäuser, 2009). Kniha je určena odborníkům z nejrůznějších oborů (architekti, designéři, výtvarníci, umělci, řemeslníci, filmoví producenti, módní návrháři…), studentům a všem, kteří se potřebují orientovat v problematice materiálů. Dle slov autorů je to kniha, která obsahuje vše, co jste kdy chtěli vědět o materiálech, ale nikdy byste nečekali, že je možné nalézt tyto informace v jedné knize.

Zdroj: MateriO / Happy Materials, 10.12.2010


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*