Matrox® systém

Fotogalerie ke článku (1)

Matrox family

Matrox family
Celá fotogalerie (1)

— nová skupina materiálů pro techniku obkládání

Matrox® systém představuje unikátní technologii, která zabrání každoročnímu vynakládání milionových částek na odstraňování problémů v oblasti přepravy, skladování a dalšího zpracování sypkých materiálů.

Matrox® systém
Pod názvem Matrox® systém nabízí společnost Röchling Engineering Plastics, s. r. o., 6 druhů materiálů pro techniku obkládání — 6 speciálních modifikací PE-UHMW, fixační systém, montáž, ale i odborný poradenský servis. Společnost Röchling vám zajistí kvalifikované odborníky, kteří poradí, který materiál je nejvhodnější, jakým způsobem je možné materiál upevnit, a zajistí odbornou montáž. Technologie Matrox® systém nachází uplatnění v širokém spektru průmyslových odvětví, která se zabývají sypkými materiály, a to od jejich těžby, zahrnující uskladnění, dopravu a zpracování, až k samotnému využívání produktu.

Konkrétními příklady využití systému Matrox® je obkládání:
ï?§ bunkrů/sil
ï?§ koreb nákladních automobilů
ï?§ násypek/skluzů
ï?§ lžic bagrů
ï?§ železničních vagonů
ï?§ nákladních prostor lodí

Změny vlhkosti, různé velikosti částeček těchto sypkých materiálů, doba uskladnění v klidu a jiné faktory působí společně na „tekutost“ produktu. U tradičních ocelových povrchů pak často dochází k jejich zdrsnění a korozi, následkem čehož se sypké materiály začínají na ocelový povrch přichycovat a lepit.

Toto lepení sypkého materiálu na stěny se začne projevovat při vyprazdňování skladovacích či přepravních ploch jako nerovnoměrný tok materiálu. Centrální část násypek se vyprazdňuje jako první, následována materiálem podél stěn. To je způsobeno různým usazováním jemných a hrubších částeček materiálu. Obkládáním pomocí Matrox® systému se snižuje tření mezi sypkým materiálem a stěnami násypek, což umožňuje jejich celé vyprázdnění.Typické provozní poruchy v silu — přilnutím sypkého materiálu na stěnách dochází k zastavení toku materiálu:

Typické provozní poruchy v silu

 

 

 

 

 

 Technologie Matrox® systém byla vyvinuta speciálně pro manipulaci se sypkými materiály a pro těžební průmysl, aby došlo k omezení typických problémů s tokem materiálu.

Matrox® systém představuje skupinu 6 materiálů vyvinutých pro techniku obkládání; jsou nepřilnavé, otěru vzdorné a mají výborné kluzné vlastnosti. Každý z materiálů je díky svým jedinečným vlastnostem vhodný na určitý druh aplikace:

ï?§ Matrox® - extrémně nízký koeficient tření

ï?§ Matrox® U 110 - odolný vůči vysokým teplotám (např. pro manipulaci s horkým asfaltem)

ï?§ Matrox® EX 60 - zvýšená houževnatost, permanentně antistatický


ï?§ Matrox® SE - samozhášivý (třída V0 podle UL 94)

ï?§ Matrox® X - zvýšená tvrdost a odolnost vůči otěru


ï?§ Matrox® SI 12 - permanentně antistatický, dobrý poměr užitná vlastnost/cena

K zajištění hospodárného provozu a zabránění provozních poruch při manipulaci se sypkými materiály je použití obkládacích desek z PE-UHMW (polyetylen s velmi vysokou molekulární hmotností) již dávno osvědčeným prostředkem. Tyto obkládací desky jsou zárukou stejnoměrného toku materiálu a zároveň jsou i vysoce odolné proti otěru.

Matrox® systém je vhodný i pro obkládání i koreb nákladních automobilů, vagonů a lžic bagrů, kde zabraňuje nálepům materiálů a umožňuje jejich bezproblémové vyprazdňování.

Instalace
Desky Matrox® je možné upevnit na ocelový povrch pomocí svorníků nebo navařovacích podložek. K dispozici je i upevňovací systém na beton.

Společnost Röchling Engineering Plastics, s. r. o., spolupracuje po celém světě s velmi kvalifikovanými partnery zajišťujícími montáž. Řádná instalace je rozhodující pro očekávanou životnost obkladového materiálu.

Partnerem pro společnost Röchling při instalaci Matrox® systému v České republice je firma PE Ekoplast s. r. o., která se společností Röchling spolupracovala například již při obkládání skluzů v elektrárně Tušimice či železničních vagonů v elektrárně Prunéřov aj.

Zdroj: TZ Röchling Engineering Plastics, Happy Materials 12.6.2008

Související články:
Röchling Engineering Plastics, s. r. o.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*