MAX32 – ve 32. budově baťovského areálu bude pošta, byty i kanceláře

(ČTK) – Budovu číslo 32 v bývalém baťovském průmyslovém areálu v centru Zlína rekonstruuje společnost Cream Real Estate. Na jaře by měla být hotová první část oprav, od dubna zde bude sloužit hlavní zlínská pošta, která se sem přesune z centrálního náměstí Míru. K dispozici bude parkoviště s osmi desítkami míst, asi polovina bude vyhrazena klientům pošty. V sedmipatrovém objetu budou také kanceláře, obchody a loftové byty. Rekonstrukce objektu bude stát 350 milionů korun, řekl novinářům ředitel společnosti Martin Jarolím.
Rekonstrukce budovy byla navržena pražským ateliérem CMC architekti. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks (doplněno Stavbaweb).

Budova č. 32 (Foto: Cream Real Estate)
Na jaře se po rekonstrukci otevřou prostory v prvních dvou patrech budovy, kde bude pošta, obchody a parkovací plochy. Zbytek budovy, vyšší patra pro kanceláře a byty, bude hotový na podzim.

V objektu je k dispozici 4620 metrů čtverečních kancelářských prostor a 144 bytových jednotek, které by mohli využít studenti zlínské univerzity či místní firmy jako byty pro své zaměstnance. "Evidujeme stovky zájemců, na jaře chceme vybudovat část vzorového patra, aby se zájemci mohli podívat," řekl Jarolím. Cena bytů či výše nájmů v nich podle něj ještě nebyla stanovena.

Společnost Cream Real Estate se věnuje zejména realitám, má sídlo ve Zlíně a v baťovském areálu vlastní asi 40 procent nemovitostí. Areál se snaží otevřít veřejnosti, usiluje o větší dopravní napojení a zavedení městské hromadné dopravy do areálu. Nová linka by mohla zastavovat také u vznikajícího Baťova institutu, kde bude sídlit krajská galerie, knihovna a muzeum. Podmínkou je však rekonstrukce páteřní ulice Jana Antonína Bati.

Mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák dnes ČTK řekl, že v budoucnu se se zavedením městské dopravy do areálu počítá, ne však v nejbližších letech. "Možnost zavedení dopravy do areálu nelze vyloučit, nicméně lze říct, že ji lze zavést jen do stabilizovaného prostředí. Proto bude tento krok řešit vedení města až po Novém roce," uvedl Dvořák. Připomněl zároveň spor významných podnikatelských subjektů v areálu, který minulý týden vyvrcholil odstraněním přejezdů tratí a omezením zásobování velkých výrobních firem v areálu.

Problémem je podle Dvořáka také kvalita tamních komunikací, které byly vybudovány v baťovské éře pro účely továrny a nejsou přizpůsobené pro velké zatížení, jaké by městská doprava znamenala.

Cream plánuje vybudovat z dalších objektů v areálu, budov 24, 25 a 26 projekt nazvaný Fabrika za asi dvě miliardy korun, který bude sloužit komerčním aktivitám a univerzitě. Letos již společnost opravila budovu 105, ve které je umístěno depo České pošty. Nyní revitalizuje také objekt 21/2 sousedící se sídlem Zlínského kraje a nemocnicí Atlas, kde budou obchody a služby.

Doplněno Stavbaweb:
Rekonstrukce budovy byla navržena známým pražským ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks.


Budova dostane kompletní nové opláštění, které bude respektovat původní fasádu, nicméně bude rekonstruována tak, aby vyhovovala tepelně izolačním normám současného kancelářského a rezidenčního provozu.

Budova je funkčně rozdělena na 4 části:

  • obchodní prostory v přízemí,
  • kancelářské prostory v prvních podlažích,
  • ubytovací část,
  • fun a relax část.

zdroj obr: Cream Real Estate,
www.max32.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*