Dvoupatrové vzdělávací zařízení ve Victorii, Austrálii postavené v převážně obytné ulici, se vyznačuje siluetou odkazující se na dědictví místních typických domů.
Architekt, foto: McBride Charles Ryan
Realizace: 2011
vlevo východní fasáda, vpravo západní fasáda
Východní průčelí z čeného zdiva se vyznačuje několika vrcholy různých výšek. Fasáda s hlavním vchodem je navržena s nápadně odlišným efektem pruhů a barev, motivu, který pokračuje v interiéru na podlaze.
| Hlavní vstup a venkovní prostor před školou |
Pohled z ulice
V rozporu s tupými úhly exteriéru, je strop tvořen jako kontinuální povrch připomínající mrak. Jeho tvarování je stejné na chodbě i v učebnách. Výsledný efekt vytváří pocit hravého vnitřního prostoru.
Vnitřní prostory jsou pasivně chlazené čerpáním vzduchu z jižní fasády,t horký vzduch je vyháněn přes tepelný komín.
| Pracovna | Třída v přízemí |
Situace, vstupní podlaží
2. NP
Příčný řez
Jižní pohled
Severní pohled











Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…