Metropolitní plán Prahy dopracuje Roman Koucký?

(ČTK) – Metropolitní plán Prahy dopracuje zřejmě architekt Roman Koucký, který se stane znovu vedoucím týmu v Institutu plánování a rozvoje (IPR). Ve středu 24. listopadu 2016 jej doporučila výběrová komise. Komise vybírala z pěti kandidátů, jedním byl bývalý primátor Jan Kasl.

Koucký z funkce odstoupil letos v září poté, co byl odvolán ředitel IPR Petr Hlaváček, který Kouckého působení v týmu hájil. Kouckého práci hodnotila kladně i zpráva nezávislé expertní komise. Po Hlaváčkově odvolání a Kouckého odstoupení podali výpověď prakticky všichni členové týmu, který na plánu pracoval.

Vedoucího týmu hledal IPR a magistrát neúspěšně několik měsíců. Jedním z oslovených byla například zpracovatelka plzeňského územního plánu Irena Králová. Nabídku odmítla.

Roman Koucký vystudoval v letech 1980 až 1985 Fakultu architektury ČVUT. Jako architekt je autorem například pražského Trojského mostu, Mariánského mostu v Ústí nad Labem či rekonstrukce Fárova domu ve Slavonicích.

Institut má za úkol mimo jiné připravit nový územní plán a plánovat rozvoj města. Jeho roční rozpočet je asi 300 miliónů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Metropolitní plán je inovativním dokumentem – přichází se změnou paradigmatu v plánování města. Namísto dosavadního plánování města na základě funkčního využití ploch se navrací k předsocialistickému způsobu územního plánování: základním principem Metropolitního plánu je vymezování veřejných prostranství, struktury a kompozice zástavby či stanovení výškové regulace. 
Více informací najdete na stránkách IPR ZDE.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Zajímalo by mně, jakou !politickou| zodpovědnost vyvodí z uvedeného faktu osobně madam Kolínská, popř. její kolegové z koalice na čele s nejtrapnější primátorkou, kterou kdy Praha (bez rozdílu pohlaví, tady nejde o to že je to náhodou ženská) měla. Babišova loutka Krnáčová sice není gauner jako byl Bém, ale její vlastní neschopnost a hloupost znásobují další do party – Další Bémova loutka Breiceitlová (či jak se ta osoba jmenuje) a typický politik z řas ČSSD Dolínek. Doufejme, že se Praha stačí za pár let z působení této Babišovy |einsaztgrupy| vzpamatovat. Co z tohodle vedení města vylezlo, je tak obskurní (metro trasy D se stanicí na začátku a na konci, tvrzení, že za pár měsíců postaví parkovací domy), že by si to ani Tonda Blaník nevymyslel…..

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*