Mezinárodní porota ocenila řadu Axor Starck Organic

Značka Axor získala při udělování „červené tečky“ za rok 2013 hodnocení ‚Best of the Best‘

Výrobce koupelnového a sanitárního vybavení ze Schwarzwaldu, společnost Hansgrohe (www.hansgrohe.cz), má důvod k oslavě: vybrané výrobky z řady Axor Starck Organic byly v kategorii produktového designu oceněny uznávaným mezinárodním oceněním „red dot“ 2013. Do soutěže bylo přihlášeno 4 662 výrobků, ale jen 58 z nich se dostalo nejvyššího ocenění – hodnocení ‚Best of the Best‘ (nejlepší z nejlepších). Kromě designu posuzovalo v Essenu 37 členů poroty také inovativnost, funkčnost, ergonomii a ekologickou kompatibilitu. Hodnocení ‚Best of the Best‘ je pro designovou značku stále něčím výjimečným,“ poznamenal po slavnostním ceremoniálu viditelně potěšený Philippe Grohe. „Je to důležité uznání našeho úsilí na poli produktového designu a pojetí koupelny coby obytného prostoru. Potvrzuje také správnost naší strategie zaměřující se vedle funkčnosti i na formální a emocionální kvalitu baterií,“ dodal ještě vedoucí značky Axor.
 

Astrid Bachmann, tisková mluvčí značky Axor (vlevo) a Philippe Grohe, vedoucí značky Axor (uprostřed) oslavují hodnocení ‚Best of the Best‘ udělené v rámci ocenění „red dot“ 2013 v kategorii produktového designu vybraným výrobkům z kolekce Axor Starck Organic (vpravo). „Díky úzké spolupráci se špičkovými designéry a architekty, jako je Philippe Starck, jsme zaznamenali skvělé výsledky na neprobádaném území a aktivně jsme tak přispěli k budoucnosti koupelnového designu,“ poznamenal Philippe Grohe po slavnostním ceremoniálu v Essenu.

Koupelnové sochy
Axor, designová značka společnosti Hansgrohe SE, a francouzský designér Philippe Starck získali speciální ocenění ‚Best of the Best‘ za umyvadlovou baterii, skupinu nástěnných termostatů a za vanovou baterii určenou pro podmítkovou instalaci. Koupelnové baterie z kolekce Axor Starck Organic uchvátily porotu především jedinečným designem a ergonomicky propracovaným pojetím obsluhy. „Koupelnové baterie Axor Starck Organic nabízejí jedinečnou přesnost a designovou kvalitu. Jsou to pozoruhodné sochy připomínající plynulé a organické tvary přírody. Pozoruhodná je také jejich ergonomie a příjemná manipulace. Jednotlivé prvky spolu tvoří úspěšnou symbiózu,“ uzavírá hodnocení poroty. Komentář poroty se zcela shoduje s poznámkami francouzského designéra Philippe Starcka, který vytvořil kolekci ve spolupráci se značkou Axor. „Celá kolekce vznikala „odzdola“ bez jakýchkoli předsudků a vyrůstala čistě na základě technických požadavků, funkčních parametrů a významového symbolismu. Díky ergonomickému řešení umožňuje kolekce snadno a elegantně šetřit vodou. Výrobky jsou proto velmi ohleduplné k životnímu prostředí,“ vysvětluje věhlasný designér v rozhovoru pro nejnovější „ročenku ceny red dot design“. Spolupráce mezi Philippem Starckem a značkou Axor, která probíhá již více než dvacet let, dala vzniknout řadě úspěšných koupelnových kolekcí.

Mezinárodní design ze Schwarzwaldu
Špičkoví designéři jsou ve společnosti Hansgrohe tradicí: už řadu let putují designová ocenění k břehům řeky Kinzing ve Schwarzwaldu, do sídla úspěšné mezinárodně orientované společnosti. Společnost získala díky plodné spolupráci s mnoha proslulými designéry a architekty již více než 400 cen. V současnosti je společnost Hansgrohe SE nejvýše umístěným výrobcem sanitárního vybavení v nejnovějším žebříčku International Forum Design (iF). Předběhla i takové značky jako Daimler, Hewlett Packard, Loewe či Porsche.

Axor, designová značka společnosti Hansgrohe SE, úspěšně realizuje “designérské vize Vaší koupelny“. Ve spolupráci se značkou Axor vyvíjejí přední produktoví designéři, architekti a odborníci na interiérový design své vize koupelny coby obytného prostoru. Kolekce Axor nabízejí řadu jedinečných a udržitelných řešení pro vytváření osobitých koupelen na nejvyšší estetické a technologické úrovni. Své kolekce Axor zatím vytvořilo studio Phoenix Design, Philippe Starck, Antonio Citterio, Jean-Marie Massaud, Patricia Urquiola a také Ronan a Erwan Bouroullecovi. Všichni tak přispěli k tomu, aby byl pobyt v koupelně opět o něco smysluplnější a krásnější. V čele značky Axor stojí Philippe Grohe.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*