Michael Kocych Architects: Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku

Rozsáhlá obnova historického areálu s kostelem, křížovou cestou, sochami a tzv. Římskou kaplí, který je od roku 1958 zapsanou kulturní památkou. Restaurována byla zastavení křížové cesty (14 kaplí), kompletně opravena tzv. Římská kaple, restaurovány byly sochy z prostoru před bazilikou, obnoven byl systém chodníků a povrchového odvodu srážkových vod, bylo provedeno ošetření a výsadba dřevin a celý areál je nově oplocen a vybaven mobiliářem. Součástí areálu je bazilika Navštívení Panny Marie, která je jedinou baziliku v Moravskoslezském kraji.

Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení P. Marie ve Frýdku (zdroj foto: Stavba MSK) Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení P. Marie ve Frýdku (zdroj foto: Stavba MSK) Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení P. Marie ve Frýdku (zdroj foto: Stavba MSK)

vlastník: Římskokatolická církev Frýdek
architektonické a projekční řešení: studio Michael Kocych Architects
generální dodavatel stavby, firma Ing. Pekárek – stavební společnost s.r.o.,
projekt: 2007
realizace: 2010 – 2011
Areál byl slavnostně otevřen 28. srpna 2011.

Areál baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku byl nominován
na stavbu roku v Moravskoslezském kraji v kategorii rekonstrukce.

 OBNOVA AREÁLU BAZILIKY NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE VE FRÝDKU (zdroj foto:  MICHAEL KOCYCH ARCHITECTS)  OBNOVA AREÁLU BAZILIKY NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE VE FRÝDKU (zdroj foto:  MICHAEL KOCYCH ARCHITECTS)  OBNOVA AREÁLU BAZILIKY NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE VE FRÝDKU (zdroj foto:  MICHAEL KOCYCH ARCHITECTS)

Při příležitosti slavnostního otevření a vysvěcění areálu byl vydán tzv. PAMĚTNÍ LIST, který společně vydali generální dodavatel stavby, firma Ing. Pekárek – stavební společnost, s. r. o. a architektonické a projekční řešení studio Michael Kocych Architects. Na jeho stránkách naleznete podrobné informace o projektu – zde.

zdroj: Michael Kocych Architects


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*