Michal Sedláček, architekt – nástup do třetí třetiny

KDY: 
Výstava 15. 11.–6. 12. 2019
Vernisáž: 14. 11. 2019, 18 hod

KDE: Urban Centrum, Mečová 5, Brno-střed

(ČTK, stavbaweb) – Ve čtvrtek 14. listopadu začne v Urban centru vedle Staré radnice v Brně výstava, která představí kariéru městského architekta Michala Sedláčka. Ve funkci je od roku 2016, předtím působil v USA nebo Rusku. Podílel se například na návrhu koncertní haly Walta Disneyho, fotbalovém stadionu pro světové mistrovství 2022 v Kataru nebo na mrakodrapech v čínském Kunmingu. Vstup na výstavu bude zdarma, potrvá do 6. prosince. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kanceláře architekta Jana Běhalová.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek od 18:00. Sedláček je brněnským rodákem. Působil ale v Praze, New Yorku, Moskvě, Santa Monice a Los Angeles. „Ať už jsem pracoval kdekoliv, vždy mě provázely dvě věci, a to Brno a hokej, který jsem hrával od mala. Proto má i výstava hokejový podtitul – nástup do třetí třetiny. Po 25 letech zahraničních zkušeností mám nyní možnost ovlivnit podobu svého rodného města. To je pro architekta největší výzva, v hokeji je třetí třetina mnohdy rozhodující část celého utkání,“ uvedl Sedláček. Kancelář pod jeho vedením pracuje na novém územním plánu nebo přípravě nové čtvrti v oblasti Trnitá.

Výstava ukáže jednotlivé etapy a dosavadní Sedláčkovy projekty od jeho newyorských začátku přes spolupráci se světově uznávaným architektem Frankem Gehry, spoluautorem Tančícího domu v Praze, až po Sedláčkovy vlastní projekty.

Sedláček se mimo jiné podílel na návrhu koncertní haly Walta Disneyho nebo Muzea tolerance v Jeruzalémě. V roce 2008 založil v Los Angeles pobočku firmy Aedas, která patří mezi deset největších architektonických firem na světě. Vedl ji až do jara 2016, kdy zvítězil v soutěži na místo ředitele Kanceláře architekta města Brna. V době vedení Aedas navrhoval Sedláček projekty v Americe, Asii i na Blízkém východě, patří mezi ně například fotbalový stadion a multifunkční centrum pro světový fotbalový šampionát v Kataru v roce 2022, dále 288 metrů vysoké mrakodrapy, dvojčata v Kunmingu v Číně nebo stadion pro americký fotbal pro 75.000 diváků v Los Angeles. 
                                                   
Více informací o výstavě na stránkách KAM Brno, vernisáž
Událost na Facebooku
                                            

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*