Mikeliić Vreš Arhitekti: Hotel Well v Chorvatsku

Přístavba ke stávajícímu kongresového a wellness hotelu v lázeňském komplexu Terme Tuhelj v Chorvatsku

místo: Terme Tuhelj, Tuheljske Toplice, Chorvatsko
klient: Terme Tuhelj d.o.o.
architekti: MVA / Marin Mikelić, Tomislav Vreš
spolupráce: Dubravka Perica, Ivana Krneta, Ivana Drviš, Silvija Pranjić, Sara Pavlov, Stjepan Birač (architekti), Amalija Denich (krajinářská architektka), Tatjana Petric (grafika, design), Iva Baković (konzultace interiér), Mateo Biluš (stavební fyzika), Mario Todorić, Toding (statika), Srećko Zubak, Shema ZS (elektro), Miroslav Janićijević, Bramini (TZB), Nenad Sutevski, Vodotehnika (vodovody a kanalizace), Zeljko Mužević, Flamit (požární ochrana)
projekt: 2010 – 201
realizace: 2011 – 2012
plocha: 12 250 m²
foto: Ivan Dorotić


Nový komplex se nachází vedle chráněného historického parku a barokního zámku Mihanovićů. Propojením se stávajícími zařízeními hotelu a jejich integrací do nového smysluplného souboru vznikla koncepce "detached" hotelu (hotelu s oddělenými pavilony), který umožňuje uživatelům snadný přístup do přírody ze všech vnitřních prostor. Program nové části hotelu, navržené Marinem Mikelićem a Tomislavem Vrešem z MVA, je jasně vertikálně oddělený (veřejné + ubytování). 126 pokojů je ve třech menších pavilonech (spolu s třemi staršími) a veřejná zařízení jsou umístěna v podlouhlé přízemní základně.

Díky konfiguraci terénu mohl vzniknout uprostřed amfiteátr, jenž umožňuje vizuální a prostorovou komunikaci mezi kongresovým centrem a hotelovou halou s barokním zámkem v pozadí. Tento prostor kromě hodnoty, kterou přidává hotelu a konferenčnímu centru, je místem celé řady různých aktivit a příspěvkem ke společenskému životu místních obyvatel.

Volba materiálů pro obal fasády naznačuje téma duality (lehké/těžké). Obklad části fasád je z lehkých kompozitních aluminiových panelů se zlatavým zabarvením.  Ostatní fasády a střecha jsou pokryty prefabrikovanými betonovými panely, část otvorů má perforovaná "oční víčka" před okny. Cílem tohoto pojetí je nastolit nové a složitější prosotrové vztahy do hotelového areálu.
 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*